TAVO KŪNAS

Sužinok viską apie seksą, augimą, apsaugą ir nėštumą.

ŽINOK FAKTUS

Pasirink temą ir sužinok.

Tavo kūnas – Augimo skausmai

Augimo skausmai

Viskas keičiasi ir tai normalu, spragtelk čia ir sužinok, kokia normali esi.

DAUGIAU
Tavo kūnas - Kontracepcija

Kontracepcija

Nori sekso, bet nenori vaikų? Sveikinu, kaip tik apsilankei tinkamoje vietoje.

DAUGIAU
LPI – Lytiškai plintančios infekcijos

LPI

LPI tikrai ne tai, ko tu nori. Sužinok kodėl ir kaip save apsaugoti nuo LPI.

DAUGIAU
Tavo kūnas - Nėštumas

Nėštumas

Laukiesi, manai, kad laukiesi ar rūpiniesi, kad nepastotum? Geriau perskaityk tai.

DAUGIAU

TIK NEREIKIA MANĘS GĄSDINTI!

 • Ar galiu naudoti IUS, jei dar negimdžiau vaikų?

  Žinoma, galite. Jums nereikėtų svartyti šio metodo, jei greitu laiku planuojate pastoti, tačiau visais kitais atvejais tai galimas svarstyti pasirinkimas.

 • Ar vartodama kontraceptines tabletes priaugsiu svorio?

  Kontraceptinių tablečių ilgalaikis vartojimas neturi pastebimos įtakos jūsų kūno svoriui. Kai kurioms moterims, pradėjus vartoti kontraceptines tabletes pastebimi maži svorio pokyčiai, tačiau klinikinėse studijose įrodyta, kad ilgalaikio poveikio kūno svoriui nėra. Pasikalbėkite sus savo gydytoju šiuo klausimu.

 • Jei maitinu krūtimi, ar man reikalinga kontracepcija?

  Maitinimas krūtimi gali apsaugoti nuo nėštumo iki šešių mėnesių, tačiau tik esant šioms sąlygoms - turi nebūti mėnesinių ir kūdikis turi būti dažnai žindomas ir dieną, ir naktį. Ir tai nereiškia, kad nėštumas yra neįmanomas, nes vos tik kuri nors iš sąlygų yra netenkinama, jūs galite vėl pastoti.

 • Kaip ilgalaikis kontraceptinių tablečių vartojimas paveiks mano vaisingumą ateityje?

  Iš tikrųjų yra įmanoma pastoti iš karto po to, kai nutraukiama gerti kontraceptines tabletes. Ilgalaikis tablečių vartojimas neveikia įprasto moters vaisingumo.

 • Ar galiu pastoti, jei mylėsiuos mėnesinių metu?

  Remiantis ekspertų nuomone, jūs galite pastoti, jei mylėsitės mėnesinių metu. Sperma gali išlikti aktyvi moters gimdoje iki šešių dienų, mėnesinių trukmė yra įvairi, todėl, jei neplanuojate nėštumo, turite naudoti apsisaugojimo priemones ir mėnesinių metu.

 • Ar gimdos spiralė gali judėti mano gimdoje ir taip sukelti man problemas?

  Gimdos spiralė yra labai efektyvus apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo metodas ir yra įvedama į gimdą apmokyto gydytojų ginekologo bei lieka gimdoje 3 arba 5 metus. Gimdos pradūrimo rizika yra reta (t.y. mažiau kaip 1-nai iš 1000-čio moterų).

 • Ar galiu pastoti, jei mylėdamasi nejaučiu orgazmo?

  Malonumas, kurį patiriate sekso metu nėra susijęs su moksliniais faktais apie seksą. Jei mylitės nenaudodama kontracepcijos, galite pastoti – nesvarbu, jausite malonumą ar ne.

 • Ar vartodama hormoninius kontraceptikus tapsiu nevaisinga?

  Hormoninė kotracepcija nesukelia nevaisingumo. Jūsų kūnui gali prireikti truputį laiko, kol pastosite, tačiau tai laikinas reiškinys. Įprastas sveikos moters vaisingumas sugrįžta, nesvarbu kaip ilgai naudojote hormoninį kontracepcijos metodą.

 • Ar galima tą patį prezervatyvą naudoti dar kartą?

  Ne, prezervatyvai – ne kavos puodeliai, todėl negalima jų išplauti ir vėl naudoti. Tai gali atrodyti įmanoma, tačiau tai yra netiesa. Prezervatyvai pagaminti iš labai plonos medžiagos, kuri gadinasi naudojama bei plyšta, jei naudojama daugiau nei vieną kartą. Taip pat, spermicidinės medžiagos, kuria ištepamas prezervatyvo vidus, panaudojus nebelieka. Todėl kiekvieną kartą naudokite naują.

 • Ar skubioji kontracepcija 100% veiksminga?

  Nei vienas kontracepcijos metodas nėra 100% veiksmingas. Skubioji kontracepcija yra efektyviausia, jei vartojama kaip galima greičiau po nesaugaus sekso, idealiu atveju – per pirmąsias 12-a valandų. Jei suvartojama vėliau nei per 24 valandas, jos efektyvumas labai sumažėja. Kuo dažniau pagalvosite apie apsisaugojimo priemones prieš seksą, tuo didesnė tikimybė, jog jums neprireiks skubiosios kontracepcijos.

 • Ar mano kūnui reikia pailsėti nuo geriamųjų kontraceptikų vartojimo?

  Medicininiu požiūriu, nėra absoliučiai jokios priežasties, kodėl reiktų daryti pertraukas vartojant kontraceptines tabletes, jei jos jums tinka ir yra gerai toleruojamos. Vienintelė priežastis nutraukti jums tinkamų kontraceptinių tablečių vartojimą – jei planuojate pastoti. Jei ne – jūs galite vartoti jūsų pasirinktą metodą tiek ilgai, kiek norite.