TURI KLAUSIMŲ? GAUK ATSAKYMUS.

Dabar tau greičiausia kyla daug klausimų. Tau pasisekė, nes čia mes turime daug atsakymų.

ŠEŠI ESMINIAI KLAUSIMAI

Ar kasdien reikia išgerti po vieną tabletę?

Tai priklauso nuo tablečių rūšies. Dauguma kontraceptinių tablečių yra skirtos 28 dienų ciklui ir apima laikotarpį be tablečių arba placebo laikotarpį, paprastai tariant, jūs gaunate vieną pakuotę vienam ciklui.
Taigi, kai kuriais atvejais – geriate po vieną tabletę kasdien. Kitais geriate po vieną kontraceptinę tabletę 21,24 ar 26 dienas ir tada negeriate septynias, keturias arba dvi dienas atitinkamai jokių tablečių arba geriate tabletes be hormonų.
Tuose tarpuose, kur negeriate tablečių ar geriate tabletes be hormonų, esate apsaugota nuo nepageidaujamo nėštumo ir turite emėnesinių kraujavimus.

Kaip dažnai prezervatyvas paveda?

Lyginant su šiuolaikiniais moderniais kontracepcijos metodais, prezervatyvai yra mažiau patikimi ir efektyvūs saugant nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau jie yra vienintelis metodas, saugantis nuo lytiškai plintančių infekcijų, tarp jų ir ŽIV/AIDS.

Kaip greitai po nesaugaus sekso reikia išgerti skubiosios kontracepcijos tabletę?

Skubiosios kontracepcijos tabletė turi būti išgerta per pirmas 72 valandas (trys dienos) po nesaugaus sekso. Kuo greičiau ją išgersite, tuo ji bus efektyvesnė. Efektyviausia skubioji kontracepcija yra, kai ji išgeriama per pirmąsias 12 valandų po nesaugaus sekso.

Ar nuo kontraceptinių tablečių priaugsiu svorio?

Nors kai kurios moterys ir praneša, jog priaugo svorio, vartodamos kontraceptines tabletes, moksliškai tai labai sunku susieti su tabletėmis.
Tačiau, pradėjusios vartoti kai kurias kontraceptines tabletes, galite pastebėti, jog priaugote svorio, nes kai kurios iš jų sulaiko skysčius organizme, ir todėl jaučiatės storesnė. Bet yra šiuolaikinės kontraceptinės tabletės, kurios neskatina skysčių kaupimosi.
Taip pat pirmais trim vartojimo mėnesiais galite pausti padidėjusi apetitą – žinoma, jei daugiau valgote, daugiau ir priaugate svorio!

Kiek efektyvus nutrauktas lytinis aktas?

Nutrauktas lytinis aktas ir mažiau efektyvus nei kiti kontraceptiniai metodai. Jo efektyvumas tik 78%, o tai reiškia, jog 22 iš 100 moterų, kurių partneriai naudoja nutrauktą lytinį aktą, pastoja per metus.

KĄ DARYTI JEI…

PAMIRŠAU IŠGERTI TABLETĘ

MES MYLĖJOMĖS NESAUGIAI

PLYŠO PREZERVATYVAS

SUŽINOK KAIP KALBĖTI APIE TAI SU:

Your HCP

Savo ginekologu

Savo gydytoju, kuris žino apie tai daugiau; gauk teisingus atsakymus

Your Parents

Savo tėvais

Jie žino daugiau nei tu ir jie tai jau patyrė

Your Partner

Savo partneriu

Jūs esate tame kartu, ir ne tik meigamajame, būk atvira

KOKIA KONTRACEPCIJA TINKA MAN?