DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kartais žmonėms būna per daug gėda, jie būna per daug užimti, o kartais tiesiog nežino, kokius klausimus reikia paklausti. Šiame tinklapyje esantys klausimai-atsakymai apima didelę dalį aspektų, kuriuos reikia žinoti.

DIAFRAGMA

Kas įvyks jei netyčia nurysiu spermicidų?

Dauguma jų nemalonaus skonio, bet dažniausiai nekenkia sveikatai. Tačiau, nerekomenduojama ryti dideliais kiekiais. Jei kyla nerimas, kreipkitės į ginekologą.

Kaip veikia spermicidai?

Spermicidai turi veikliąją medžiagą, kuri nužudo spermatozoidus. Kai kurie produktai suformuoja klampias putas arba gleives, kurios blokuoja spermatozoidų patekimą į gimdos kaklelį. Spermicidai yra įvairių formų – putų, putojančių tablečių, pesarų, kremų, gelių ir kempinių. Vieni naudojami jie nėra tokie efektyvūs, kaip naudojant kartu su barjeriniais metodais, pvz., diafragma arba gaubtuvėliu.

Kaip įdedama diafragma?

Diafragmos parinkimui reikalinga ginekologo apžiūra. Įvairių gamintojų diafrgamų žiedų dydžiai skiriasi, jie yra nuo 50 iki 105 mm skersmens. Dažniausiai jie yra plokšti arba ritės formos. Dažniausiai moterims tinka diafragmos, kurių dydžiai yra tarp 60-85 mm. Ginekologo apžiūros metu yra nustatomas tinkamas žiedo dydis. Tai yra nustatoma bandant mažesnius ir didesnius skersmenis. Ji turi tampriai tikti makšties viršutinėje dalyje. Moteris turi praktikuotis įdėjimą ir išėmimą kartu su ginekologu, kad suprastų kaip tai teisingai daryti. Po gimdymo, pilvo operacijų ar nėštumo nutraukimų, svorio pokyčių gali prireikti keisti diafrgamos dydį.

Ar gali diagragma įstrigti mano kūne?

Nėra jokios priežasties, kodėl diafrgama turėtų įstrigti jūsų kūno viduje. Diafragmą įsidėti išmokys gydytojas , jūs turite treniruotis ir išmokti ją gerai įdėti ir išsiimti. Turite tai padaryti kartu su gydytoju, kad suprastumėte, kaip tai daryti teisingai. Diafragmą reikia tikrinti kas šešis mėnesius pas ginekologą, kad įsitikinti, jog ji dar tinka.

Ar turiu išsiimti diafragmą iš karto po sekso?

Diafrgama turi būti išimta ne anksčiau nei po 6 valandų po lytinio akto ir ne vėliau kaip po 24 valandų. Pakartotiniams lytiniams aktams reikalingi papildomi spermicidai. Jei yra reikalingi papildomi spermicidai, diafragma turi išlikti viduje, o spermicidai įvedami į makštį.

Kas bus, jei aš spontaniškai nusprendžiu mylėtis?

Diafragma įvedama iš karto prieš lytinius santykius arba prieš 6 valandas iki sekso. Kai kurie žmonės mano, jog tai gali trukdyti sekso spontaniškumui.

Kodėl diafragma turi būti ištraukta po 24 valandų naudojimo?

Todėl, kad ilgesnis laikymas nei 24 valandas skatina bakterijų makštyje augimą, o tai veda prie toksinio šoko sindromo. Tai reta, bet labai pavojinga infekcija.

Ar galima diafragmą naudoti menstruacijų metu?

Taip, galima naudoti diafragmą menstruacijų metu.

Ką daryti, jei pamiršau išimti diafragmą vėliau nei po 24 valandų po jos įvedimo?

Išsiimk diafragmą ir apsilankyk pas savo ginekologą medicininiam ištyrimui.

Ar galiu pakartotinai mylėtis su ta pačia diafragma?

Taip, jei diafragma išlieka savo vietoje, tačiau papildomai spermicidų reikės kiekvieno pakartotinio lytinio akto metu.

Ar gali mano partneris jausti diafragmą?

Abejotina. Tačiau kai kurie jaučia diafragmos kraštą.

Ką daryti jei diafragma netyčia iškris lytinio akto metu?

Įkišk diafragmą iš naujo iš karto, papildomai užtepusi spermicidų. Jei diafragma iškrito, po tavo partnerio ejakuliacijos ir tu nerimauji, apsilankyk pas ginekologą ir pasitark dėl skubiosios kontracepcijos vartojimo.

Kaip diafragma paveiks mano menstruacijas?

Diafragma yra behormonis metodas, todėl ji niekaip nepaveiks jūsų menstruacijų.

RASKITE ARTIMIAUSIĄ PAGALBĄ

KOKIA KONTRACEPCIJA TINKA MAN?