DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kartais žmonėms būna per daug gėda, jie būna per daug užimti, o kartais tiesiog nežino, kokius klausimus reikia paklausti. Šiame tinklapyje esantys klausimai-atsakymai apima didelę dalį aspektų, kuriuos reikia žinoti.

GIMDOS KAKLELIO GAUBTUVĖLIS

Kas įvyks jei netyčia nurysiu spermicidų?

Dauguma jų nemalonaus skonio, bet dažniausiai nekenkia sveikatai. Tačiau, nerekomenduojama ryti dideliais kiekiais. Jei kyla nerimas, kreipkitės į ginekologą.

Kaip gimdos kaklelio gaubtuvėlis uždedamas?

Gimdos kaklelio gaubtuvėliai būna įvairių dydžių – nuo 22 iki 26 mm. Reikalinga ginekologo apžiūra, kurios metu bus nustatyta, kokio dydžio jums reikalingas gimdos kaklelio gaubtuvėlis. Išbandant didesnius ir mažesnius gaubtuvėlius parenkamas tinkamas. Jis turi tampriai tikti makšties viršutinėje dalyje. Moteris turi praktikuotis įdėjimą ir išėmimą kartu su ginekologu, kad suprastų kaip tai teisingai daryti. Po gimdymo, pilvo operacijų ar nėštumo nutraukimų, svorio pokyčių gali prireikti keisti gimdos kaklelio gaubtuvėlio dydį. Rekomenduojama kuo greičiau pakeisti gimdos kaklelio gaubtuvėlį kasmet ir dažniau, jei matomi požymiai, jog tai reikia daryti.

Kaip veikia spermicidai?

Spermcidai turi veikliąją medžiagą, kuri nužudo spermatozoidus. Kai kurie produktai suformuoja klampias putas arba gleives, kuriuos blokuoja spermatozoidų patekimą į gimdos kaklelį. Spermicidai yra įvairių formų – putų, putojančių tablečių, pesarų, kremų, gelių ir kempinių. Vieni naudojami jie nėra tokie efektyvūs, kaip naudojant kartu su barjeriniais metodais, pvz., diafragma arba gaubtuvėliu.

Ar galima naudoti gimdos kaklelio gaubtuvėlį per menstruacijas?

Ne, gimdos kaklelio gaubtuvėlio negalima naudoti per menstruacijas, nes jis stabdys natūralų menstruacijų kraujavimą. Norint šiuo metu apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, jums reikia naudoti kitą kontraceptinį metodą, pvz., prezervatyvą.

Ar gali gimdos kaklelio gaubtuvėlis pasimesti ar įstrigti mano kūne?

Nėra jokios priežasties, kodėl gimdos kaklelio gaubtuvėlis turėtų pasimesti ar įstrigti jūsų kūno viduje. Gimdos kaklelio gaubtuvėlį gydytojas išmokys įsidėti, jūs turite treniruotis ir išmokti jį gerai įdėti ir išsiimti. Turite tai padaryti kartu su gydytoju, kad suprastumėte kaip tai daryti teisingai. Gimdos kaklelio gaubtuvėlį reikia reguliariai tikrinti pas ginekologą, kad įsitikinti, jog jis dar tinka.

Ar turiu gimdos kaklelio gaubtuvėlį ištraukti iš karto po sekso?

Gimdos kaklelio gaubtuvėlis turi būti ištrauktas ne greičiau nei po 6 valandų po lytinio akto ir ne vėliau kaip po 48 valandų. Papildomų spermicidų reikia, jei mylimasi pakartotinai. Gimdos kaklelio gaubtuvėlio nereikia judinti, tik papildomi spermicidai įvedami į makštį.

Ką daryti, jei noriu spontaiško sekso?

Gimdos kaklelio gaubtuvėlį galima įkišti iškarto prieš arba 40 valandų iki sekso. Kai kurie žmonės mano, jog tai gali trukdyti sekso spontaniškumui.

Kodėl negalima gimdos kaklelio gaubtuvėlio laikyti ilgiau nei 48 valandas?

Nes laikant ilgiau, skatinamas bakterijų augimas makštyje, o tai gali sukelti toksinio šoko sindromą, kuris yra reta, bet pavojinga infekcija.

Ką daryti, jei pamiršiu ištraukti gimdos kaklelio gaubtuvėlį per 48 valandas?

Ištraukite ir apsilankykite pas ginekologą apžiūrai.

Ar galiu dar kartą mylėtis, jei turiu gimdos kaklelio gaubtuvėlį?

Taip, jei gimdos kaklelio gaubtuvėlis išlieka savo pozicijoje, tik reikia dar kartą papildomai panaudoti spermicidų, prieš kiekvieną pakartotinį kartą mylintis.

Ar mano partneris jaus gimdos kaklelio gaubtuvėlį?

Tikėtina, kad ne. Kartais partneris gali jausti žiedą arba rankenėlę.

Ką daryti, jei gimdos kaklelio gaubtuvėlis lytinio akto metu netyčia iškrito?

Užtepkite ant jo spremicidų ir įkiškite jį atgal. Jei gimdos kaklelio gaubtuvėlis iškrenta iš karto po ejakuliacijos ar jūs nesijaučiate saugi, apsilankykite pas ginekologą aptarti skubiosios kontarcepcijos vartojimo.

Ar gimdos kaklelio gaubtuvėlis paveiks mano menstruacijas?

Ne, tai behormonis metodas ir jis neveikia menstruacijų.

RASKITE ARTIMIAUSIĄ PAGALBĄ

KOKIA KONTRACEPCIJA TINKA MAN?