DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kartais žmonėms būna per daug gėda, jie būna per daug užimti, o kartais tiesiog nežino, kokius klausimus reikia paklausti. Šiame tinklapyje esantys klausimai-atsakymai apima didelę dalį aspektų, kuriuos reikia žinoti.

KEMPINĖ

Ar galiu palikti kempinę makštyje, jei einu plaukioti ar maudytis?

Taip. Kontraceptinės kempinės tai nepaveiks.

Ar galiu naudoti kempinę menstruacijų metu?

Menstruacijų metu kempinės naudoti negalima.

Ar gali kempinė pasimesti mano kūne?

Viršutiniai makšties raumenys laiko kempinę. Jos forma, panaši į taurelę, leidžia jai uždengti gimdos kaklelį. Ertmė tarp makšties ir gimdos yra gerokai per maža, kad kempinė patektų į gimdą. Taigi nėra jokios tikimybės, kad kempinė patektų į kitas tavo kūno vietas.

Kaip kempinė paveiks mano menstruacijas?

Kempinė neturi savyje hormono, todėl ji niekaip neveiks tavo menstruacinio ciklo.

Ar galiu įkišti kempinę po lytinių santykių?

Ne, kempinė įkišama prieš lytinius santykius. Nes kai penis patenka į makštį, tikimybė pastoti atsiranda, nes kartais spermatozoidų būna ir prieš ejakuliaciją, o po ejakuliacijos spermatozoidams tikrai paprasta patekti į gimdą.

Ar gali kempinė plyšti makštyje?

Kempinė neturėtų plyšti nei būdama makštyje, nei lytinių santykių metu. Būk atsargi ir nepažeisk jos nagu, kol ją dedi į vidų arba trauki iš makšties. Dėl to gali būti kempinės minimalių atsidalinimų, bet tai neturėtų paveikti jos kontraceptinio efektyvumo.

Ką daryti jei man sunku kempinę ištarukti?

Jei sunku tai padaryti, atidžiai sek instrukcijas, esančias pakuotės lapelyje. Jei vistiek tai padaryti sudėtingas, kreipkis iš karto į ginekologą.

Ar mano partneris gali jausti kempinę lytinio akto metu?

Kempinė pagaminta iš minkštos ir patogios medžiagos, kuri jaučiama kaip makšties audiniai. Kai kurie vyrai gali ją jausti lytinio akto metu, bet tai dažniausiai nėra rimtas skundas.

Ar kontraceptinė kempinė tokia pati efektyvi kaip kontraceptinė tabletė ar hormoninė spiralė?

Ne. Kempinė nėra tokia efektyvi kaip hormoninė spiralė ar kontarceptinė tabletė. 12-24 moterys pastoja per metus naudodamos kempinę. Tai gerokai daugiau nei tarp vartojančių tabletes ar turinčių hormoninę spiralę.

Ar gali kempinė pati ištirpti arba iškristi?

Kempinė neištirps. Kai kada tuštinantis kempinė gali būti išstumta. Jeigu ji nebuo makštyje daugiau kaip 6 valanadas po paskutinio lytinio akto, būtinai įdėkite naują. Neįsidėkite jau iškritusios.

Dar ne mano menstruacijų laikas, bet ant kempinės pastebėjau kraujo. Kas nutiko?

Yra nemažai moterų, kurios patiria tarpciklinius kraujavimus, dažniausia per ovuliaciją. Jei neramina tokie kraujavimai, kreipkitės į gydytojų.

Ar gali kempinė sausinti makštį?

Kai kurios moterys pastebi, jog kempinė sausina makštį. Kad taip nebūtų, prieš įdedant kempinę į makštį ją sudrėkinkite. Jei tai tampa problema, naudokite vandens pagrindo lubrikantus kartu su kempine.

Rask vietinę pagalbą

Kokia kontracepcija man tinkama?