DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kartais žmonėms būna per daug gėda, jie būna per daug užimti, o kartais tiesiog nežino, kokius klausimus reikia paklausti. Šiame tinklapyje esantys klausimai-atsakymai apima didelę dalį aspektų, kuriuos reikia žinoti.

KONTRACPETINĖS INJEKCIJOS

Ar kontraceptines injekcijas leidžia tik ligoninėje?

Kontraceptinę injekciją suleidžia sveikatos priežiūros specialistas. Todėl kreipkis į savo ginekologą ir sužinok kur tau geriau jas suleisti.

Jei praleisiu kontraceptinę injekciją ar pastosiu?

Injekcijas reikia leistis kiekvieną mėnesį arba kas tris mėnesius, priklausomai nuo injekcijų tipo. Įleidžiamas hormonas apsaugos tave nuo nėštumo nuo 4 iki 12 savaičių, priklausomai nuo injekcijos tipo, taigi taip – jei praleisi injekciją, gali būti nebeapsaugota.

Kiek kontraceptinių injekcijų galima susileisti?

Jei esi seksualiai aktyvi, nenori dabar vaikų, gali ir toliau naudoti kontraceptines injekcijas. Tik reguliarai tikrinkis pas savo ginekologą.

Jei aš noriu ateityje vaikų, ar injekcijos paveiks mano vaisingumą?

Kiekvienai moteriai skirtingai, bet mėnesinės ir įprastas vaisingumas grįš per kelis mėnesius, nustojus leistis kontraceptines injekcijas.

Ar nuo kontraceptinių injekcijų padidės svoris?

Kai kurioms moterims nuo kontraceptinių injekcijų auga svoris – pasikonsultuok su ginekologu – gal tau geriau tinka kitas hormoninis metodas.

Ar injekcijų leidimo kas mėnesį datos turi sutapti su menstruacijų pradžia?

Kai kurios moterys mano, kad kontraceptinės injekcijos turi būti leidžiamos kas mėnesį, kai prasideda menstruacijos. Menstruacijos neturi nurodyti injekcijų leidimo datų. Tačiau moteriai reikia suleisti injekciją kas keturios savaitės arba kas dvylika savaičių – priklausomai nuo injekcijos tipo. Tačiau tikrai injekcijos leidimas neturi būti susijęs su menstruacijų pradžia.

Ar mėnesinės kontraceptinės injekcijos keičia moters nuotaiką arba norą mylėtis?

Iš esmės, ne. Kai kurios moterys, naudojančios šias injekcijas turi minėtus nusiskundimus. Tačiau didžioji dalis vartotojų tokių skundų neturi. Ir kaip tik nurodo, jog nuotaika ir noras mylėtis pagerėjo. Nėra ryšio tarp moters noro mylėtis ir kontarceptinių injekcijų.

Ar mėnesinės kontraceptinės injekcijos sukelia nevaisingumą?

Ne. Nutraukus kontraceptines injekcijas, moters įprastas vaisingumas atsistato pakankamai greitai. Reikia turėti omenyje, kad moteriai senstant, jos vaisingumas mažėja. Moters įprastas menstruacinis kraujavimas atsistato per kelis mėnesius, nutraukus injekcijas. Kai kurioms tenka palaukti kelis mėnesius, kol atsistato menstruacijos.

Ar kontraceptinės injekcijos paveiks mano menstruacijų ciklą?

Naudojant kontraceptines injekcijas jums gali būti tarpcikliniai kraujavimai arba tepliojimai. Menstruacijos gali būti tik keli lašeliai arba kaip normalios jūsų menstruacijos. Tarpcikliniai kraujavimai ir tepliojimai pasireiškia pirmaisiais injekcijų vartojimo mėnesiais ir nesukelia rimtų problemų, todėl svarbu vistiek laikytis injekcijų leidimo grafiko. Jei kraujavimai nepraiena per kelis mėnesius, stiprėja ir kelia nerimą, pasikonsultuokite su ginekologu.

RASKITE ARTIMIAUSIĄ PAGALBĄ

KOKIA KONTRACEPCIJA TINKA MAN?