DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kartais žmonėms būna per daug gėda, jie būna per daug užimti, o kartais tiesiog nežino, kokius klausimus reikia paklausti. Šiame tinklapyje esantys klausimai-atsakymai apima didelę dalį aspektų, kuriuos reikia žinoti.

KONTRACEPTINIS IMPLANTAS

Kodėl kontraceptinį implantą reikia keisti kas trys arba penki metai?

Implantas turi progestino rezervuarą, kuris, priklausomai nuo tipo, atpalaiduoja mažas hormone dozes per trejus arba penkerius metus, ir taip apsaugo nuo nėštumo. Jis turi būti keičiamas praėjus laikui, kai ištuštėja hormono rezervuaras.

Ar kontraceptinis implantas jaučiamas iš vidaus ar matomas iš išorės?

Implantas yra maždaug degtuko dydžio ir yra įvedamas po oda vidinėje rankos pusėje. Jis lengvai jaučiamas, bet nelabai matomas. Nebent kas nors specialiai jo ieško. Taip pat bus mažutis randas, kuris nėra labai matomas, toje vietoje, kur implantas buvo vedamas apmokyto ginekologo.

Ar galiu daug sportuoti ir ar sportavimas gali pajudinti kontraceptinį implantą iš jo pozicijos?

Implanto migracija labai retas reiškinys. Net ir intensyviai sportuojant. Tačiau sporto metu gali skaudėti arba jaustis implanto vietoje diskomfortas. Jei nejaučiate implanto toje vietoje, kur jis buvo įvestas, pasikonsultuokite su gydytoju ir implantą ištraukite, jei reikia.

Kaip implantas paveiks mano mėnesines?

Daugumai moterų gausios ir sunkios menstruacijos palengvėja. Kartais pirmuosius vartojimo mėnesius būna nereguliarių kraujavimų.

Kada implantas įvedamas?

Po ginekologo konsultacijos ir įsitikinimo, kad nesi nėščia, implantas įvedamas per pirmąsias septynias menstruacijų dienas arba per septynias dienas po nėštumo nutraukimo. Įvedus implantą bet kuriuo ciklo metu, reikia naudoti barjerines kontarceptines priemones septynias dienas. Jei kyla klausimų, pasikonsultuok su ginekologu.

Ir implanto įvedimo procedūra skausminga?

Kadangi naudojamas vietinis nuskausminimas, skauda labai mažai, procedūra užtrunka kelias minutes. Po to gali šiek tiek patinti įvedimo vieta ar būti kraujosrūvų.

Jei aš nebenoriu, ar implantą galima lengvai pašalinti?

Taip, implantas gali būti pašalintas bet kuriuo laiku. Bet tai turi atlikti apmokytas ginekologas.

Kaip greitai pastosiu ištraukus implantą?

Kai implantas ištraukiamas, kontraceptinis efektas prapuola iš karto ir jūs galite pastoti taip pat greitai kaip ir moterys, kurios nevartojo jokių kontraceptikų pagal įprastą savo vaisingumą.

Ar galima implantą amžinai palikti moters rankoje?

Pats implantas nepavojingas, tačiau hormono kiekis jame mažėja laikui bėgant ir laikant implantą ilgiau nei rekomenduojama, moteris yra neapsaugoma nuo nepageidaujamo nėštumo.

Ar galiu naudoti implantą maitindama krūtimi?

Tyrimai rodo, kad jei mama pradėjo vartoti implantą po šešių savaičių po gimdymo, kūdikio augimui ir sveikatai nebuvo pastebėta jokios įtakos. Nėra duomenų, palaikančių implanto naudojimą pirmosiomis šešiomis savaitėmis po gimdymo.

RASKITE ARTIMIAUSIĄ PAGALBĄ

KOKIA KONTRACEPCIJA TINKA MAN?