DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kartais žmonėms būna per daug gėda, jie būna per daug užimti, o kartais tiesiog nežino, kokius klausimus reikia paklausti. Šiame tinklapyje esantys klausimai-atsakymai apima didelę dalį aspektų, kuriuos reikia žinoti.

KONTRACEPTINIS ŽIEDAS

Ką daryti jei kontraceptinis žiedas netyčia iškris?

Žiedas gali netyčia iškristi mylintis, tuštinantis ar keičiant higieninį tamponą. Jei žiedas iškrenta, nuplaukite ir įdėkite atgal kaip galima greičiau. Jei žiedas buvo iškritęs mažiau nei tris valandas, atgal jį įdėjus jis vis dar apsaugo nuo neplanuoto nėštumo. Jei jis buvo iškritęs ilgiau ne tris valandas, reikalinga naudoti papildomą kontracepciją, pvz., prezervatyvą, ateinančias septynias dienas. Žiedas turi išbūti makštyje mažiausiai septynias dienas, jei buvo iškritęs ilgiau nei tris valandas. Tai gali reikšti, kad pas jus makštyje jis bus ilgiau nei 21 dieną. Tada reikia praleisti vieną savaitę ir naudoti naują žiedą.

Ką daryti jei žiedas sulūžta?

Žiedas gali sulūžti, dėl to jis praras savo formą. Tačiau jei žiedas išlieka makštyje, jo efektyvumas nesumažės ir jis apsaugos jus nuo nepageidaujamo nėštumo. Jei sulūžęs žiedas iškrenta iš makšties, jį išmeskite ir pakeiskite nauju.

Ką daryti jei pamiršau ištraukti žiedą?

Jei žiedas liks makštyje ilgiau nei 28 dienas, jūs vis dar būsite apsaugota nuo nėštumo. Ištraukite seną žiedą vienai savaitei ir įsidėkite naują po 7 dienų.

Jei žiedą pamiršite makštyje ilgiau nei keturias savaites, ištraukite jį iš karto, pasitikrinkite ar nesate nėščia ir naudokite papildomas priemones ateinančias septynias dienas bei įsidėkite naują žiedą. Gali būti tepliojimai arba nebūti vieną mėnesį menstruacijų.
Jūs turite naudoti kitą kontraceptinį metodą, pvz., prezervatyvus, kol naujas žiedas nebus naudojamas septynias dienas iš eilės.

Ką daryti jei pamiršiu įsidėti žiedą po savaitės pertraukos?

Įsidėkite žiedą iš karto, kai tik prisimenate ir naudokite papildomus kontraceptikus ateinančias septynias dienas. Jei mylėjotės be apsaugos, o žiedo nebuvo ilgiau nei savaitę, pasvarstykite apie skubiąją kontracepciją. Negalima būti ilgiau nei septynias dienas be žiedo, jei nenorite pastoti. Pasikalbėkite su savo ginekologu, jei nerimaujate.

Kada galiu pradėti naudoti kontraceptinį žiedą?

Svarbu pasikonsultuoti su savo ginekologu ir pasitikrinti ar nesate nėščia, prieš pradedant naudoti žiedą. Pasikalbėkite su gydytoju ir perskaitykite informacinį produkto lapelį papildomai informacijai sužinti.

Ar mano partneris jaus žiedą lytinio akto metu?

Kai kada partneris lytinio akto metu gali jausti žiedą makštyje. Tai labai individualu – vieniems tai nemalonu, kitiems nekelia jokių problemų.

Ar žiedas saugo mane nuo lytiškai plintančių infekcijų ir ŽIV?

Ne. Kaip ir kiti hormoniniai kontarceptiniai metodai neapsaugo nuo ŽIV (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių infekcijų.

Kaip laikyti kontraceptinį žiedą?

Žiedą galima saugoti kambario temperatūroje (20-25 laispniai) iki 4 mėnesių, po to kai jį įsigyjate. Nenaudokite žiedo, kurio galiojimo laikas pasibaigęs. Nelaikykite 30 laipsnių temperatūroje ir venkite tiesioginės saulės šviesos.

Kaip išmesti kontraceptinį žiedą?

Panaudotą žiedą įdėkite į uždaromą folijos įpakavimą ir išmeskite su atliekomis. Nemeskite į tualetą.

Ar gali kontracpetinis žiedas manyje pasimesti?

Ne. Įvedus žiedą į makštį, jis tikrai neturi niekur pasimesti. Yra pranešta keletas atvejų, kai moterys netyčia įvedė žiedą sau į šlapimo pūslę. Jei įvedimo metu ar po įvedimo jaučiate skausmą, iš karto pasikonsultuokite su ginekologu.

Ar gali kontraceptinis žiedas ištirpti?

Ne. Kontraceptinis žiedas pagamintas iš polietinilvinilo acetato ir yra biologiškai nesuyrantis, todėl jis negali ištirpti. Žiedas atpalaiduoja hormonus tris savaites, po to turi būti ištrauktas ir po septynių dienų pakeistas nauju.

Ar galiu naudoti higieninius tamponus?

Higieninių tamponų naudojimas nesumažins kontraceptinio žiedo efektyvumo. Įveskite žiedą prieš įvesdama tamponą. Būtinai labai atsargiai ištraukite tamponą ir įsitikinkite, kad netyčia neištraukėte ir žiedo. Jei taip nutiko, žiedą tiesiog nuplaukite ir įdėkite atgal.

Kiek efektyvus yra kontraceptinis žiedas?

Kai naudojamas taip kaip nurodyta yra toks pat efektyvus kaip kontracpetinė tabletė. Jūsų šansai neplanuotai pastoti naudojant žiedą tiesiogiai priklauso nuo to kaip laikysitės žiedo naudojimo instrukcijų. Kuo tiksliau jų laikysitės, tuo mažesni šansai pastoti.

Kaip pasikeis mano menstruacijos, naudojant kontraceptinį žiedą?

Naudojant kontraceptinį žiedą jums gali būti tarpcikliniai kraujavimai arba tepliojimai. Menstruacijos gali būti tik keli lašeliai arba kaip normalios jūsų menstruacijos. Tarpcikliniai kraujavimai ir tepliojimai pasireiškia pirmaisiais žiedo vartojimo mėnesiais ir nesukelia rimtų problemų, todėl svarbu vistiek nešioti žiedą ir laikytis instrukcijų. Jei kraujavimai nepraiena per kelis mėnesius, stiprėja ir kelia nerimą, pasikonsultuokite su ginekologu.

RASKITE ARTIMIAUSIĄ PAGALBĄ

KOKIA KONTRACEPCIJA TINKA MAN?