DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Kartais žmonėms būna per daug gėda, jie būna per daug užimti, o kartais tiesiog nežino, kokius klausimus reikia paklausti. Šiame tinklapyje esantys klausimai-atsakymai apima didelę dalį aspektų, kuriuos reikia žinoti.

NUTRAUKTAS LYTINIS AKTAS

Ar kuri nors mylėjimosi pozicija yra patogesnė nutraukti lytinį aktą?

Nutrauktas lytinis aktas, lotyniškai vadinamas coitus interruptus ar “ištraukimo metodu” reikalauja labai didelės savikontrolės, patirties ir pasitikėjimo, ir taip pat yra labai nepatikimas. Metodo veikimo principas pagrįsta tuo, kad vyras ištraukia varpą iš makšties prieš ejakuliaciją ir tokiu būdu spermatozoidai nepatenka į gimdą. Kiekvienos ejakuliacijos metu atpalaiduojama 400 milijonų spermatozoidų. Tačiau ne visi jie atpalaiduojami ejakuliacijos metu, kai kurie labiau gyvybingi, gali išgyventi moters gimdoje iki penkių dienų – taigi nebūtinai jei nebaigei, tavo partnerė nepastos.

Ar prausimasis duše po nutraukto lytinio akto padeda užtikrinti, jog nepastosiu?

Ne. Tačiau žinoma, nusiprausti yra gerai ir tuo pačiu užtikrinti, kad sėklos likučiai, esantys ant jūsų kūno nepatektų arčiau makšties, nuo vienos iki šešių valandų, turint omenyje spermatozoidų gyvavimo laiką.

Ar nutrauktas lytinis aktas veiks ir per ovuliaciją?

Kadangi moteris vaisingiausia būna kelios dienos prieš arba po ovuliacijos, jei ji nenori pastoti, jai tikrai nerekomenduojama šiomis dienomis mylėtis be apsaugos. Netgi labai patikimi kontracepcijos metodai turi minimalias rizikas, o nutrauktas lytinis aktas, kurio efektyvumas yra tik 78%, tikrai nėra geriausia metodas tuo metu.

Ar galiu pastoti net ir tada, kai mano partneris teisingai nutraukia lytinį aktą?

Net jei tu ir pasitiki, jog tavo partneris laiku nutrauks lytinį aktą, vistiek egzistuoja tikimybė pastoti. Spermatozoidai išlieka gyvybingi 6 valandas už vyro kūno ribų, ir jei jie pateko pvz., ant rankų, juos galima pernešti į moters kūną. Taip pat jei šlaplėje liko spermatozoidų po prieš tai buvusio lytinio akto, jie su su prie-ejakuliato skysčiais gali patekti į makštį.

Ar visi gali naudoti nutrauktą lytinį aktą?

Nutraukti lytinį aktą iš vyro reikalauja didžiulės savikontrolės. Vyras turi norėti ir gebėti ištraukti varpą prieš ejakuliciją iš makšties. Jei jis to nepadaro, moterims gali pastoti. Taip pat maža dalis spermos gali ištekėti ir vyrui nejaučiant, prieš ejakuliaciją. O ir to gali pakakti pastoti arba užkrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis bei ŽIV.

Koks yra nutraukto lytinio akto efektyvumas?

Nutrauktas lytinis aktas yra mažiausiai efektyvus iš visų metodų. Jo efektyvumas tik 78%, reiškia, kad 22 iš 100 moterų, kurių partneriai naudoja šį metodą pastoja per metus.

RASKITE ARTIMIAUSIĄ PAGALBĄ

KOKIA KONTRACEPCIJA TINKA MAN?