PAKALBĖKIME APIE TAI

partneris, tėvai, gydytojas

Kalbėti apie tai, žinoma yra lengviau pasakyti, nei iš tikrųjų kalbėti. Naudodama šiame puslapyje esančius patarimus, būsi pasirengusi lengviau paklausti reikalingų klausimų reikalingų žmonių ir gausi reikalingus sau atsakymus.

  SVARBU:

  Kai nuspręsi su kuo nors pasikalbėti apie kontracepciją yra keletas esminių dalykų, juk tai tikrai labai didelsi ir svarbus sprendimas gyvenime.

  1. Būk užtikrinta.

  Nesigėdink, seksas yra normalus dalykas gyvenime ir kalbėti apie kontracepciją, reiškia, jog esi atsakinga mergina. Tai ne vien tik apie kontracepciją, tai apie tai, jog tavo gyvenime vyksta pokytis, tu prisiimi atsakomybę už savo gyvenimą ir tampi tikrai suaugsia – didžiuokis savimi.

  2. Sužinok

  Skirk laiko susirinkti informacijai, nors gal ir nesurasi visų atsakymų – kai žinosi apie ką kalbi jausies užtikrinčiau ir labiau savimi pasitikėsi bei tie, kurie su tavimi kalbėsis tave gerbs. Taip pat įgytos žinios parodys, jog esi brandi, o tai yra tikrai labai seksualu.

  3. Būk sąžininga

  Tai ne darbo pokalbis ir tu saves neparduodi – tu stengiesi rasti tai, kas tau geriausiai tinka ir tam tikrai reikia sąžiningumo. Niekas negali tau duoti geriausio patarimo, jei jie nežino tiesos, ypač tavo ginekologas. Taigi kalbėk apie savo praeitį, savo poreikius ir tai kas tau kelia nerimą ir gausi geriausiai sau tinkantį sprendimą.

  KALBASI MERGINOS

  KALBĖK SU SAVO VAIKINU

  Pajusk intymumą dar vienu būdu

  Jei tau pakankamai jauku mylėtis, lygiai taip pat turėtų būti jauku kalbėtis apie jūsų intymius santykius. Jei tau rūpi ar vaikinas neserga lytiškai plintančiomis ligomis arba ką jis galvoja apie kontracepciją. Nedaryk nieko, ko nenori ar jautiesi spaudžiama daryti ir vėliau gailėsies. Jei tavo vaikinas nesijaučia taip pat kaip tu ar galvoja kitaip, gali būti, kad esi ne su tuo vaikinu – seksas yra apie pasitikėjimą vienas kitu ir susitarimą, be to nėra jokio malonumo.

  Gal patyrinėkite kontracepcijos metodus kartu?

  Jei nerandi žodžių pasakyti, parašyk jam

  Jei tau sunku kalbėti ir dalintis jausmais – parašyk laišką. Tai gali skambėti šiek tiek senamadiškai, bet jei tai vienintelis būdas nesijaudinant ir nepertraukiamai tai išsakyti – parašyk. Kai galvoji, jog tai būdas, išsakyti savo požiūrį – neskamba taip jau senamadiškai.

  Merginos kalbasi su vaikinais apie kontracepciją

  KALBĖK SU SAVO TĖVAIS

  Jie kažkada buvo tavo metų.

  Tavo tėvai, nesvarbu, kad tau taip nesinori galvoti apie juos, greičiausia mylisi. Taip, tai tiesa, kaip tu manai jie yra kartu – lygiia taip pat kaip tu ir tavo vaikinas – truputį flirto, truputį potraukio ir štai prašau, rezultatas. Paklausk apie jų patirtis, paklausk jų patarimų - jiems ne tik, kad rūpi – jie taip pat buvo analogiškoje situacijoje, todėl klausk ir atidžiai išklausyk, ką jie tau atsakys.

  Dukra kalbasi su mama apie kontracepciją

  PRALAUŽK LEDUS

  Pasiruošk. Prieš pradėdama pokalbį, žinok kiek nori atskleisti savo tėvams. Tu juos pažįsti geriausiai. Kartais lengviau kalbėti ne apie save, o apie savo draugės pavyzdį: “julija ir jos vaikinas kalbasi apie tai, jog pradėti mylėtis. Ką tu apie tai manai?” yra geras būdas išsitirti kiek tau saugu ir patogu apie tai kalbėtis su mama.

  PASIKALBĖK SU SAVO GINEKOLOGU

  Gauk profesionalią pagalbą

  Apie seksą visuomet yra tarsi gėdinga ir nesmagu kalbėti, ir ypač gydytojų kabinete. Bet prisimink, ginekologai tikria yra girdėję tokių kaipo tavo ir dar įvairesnių istorijų, juos vargu ar gali kas nors nustebinti ir sutrikdyti. Be to, viskas, ką pasakysi savo ginekologui yra konfidencialu, taiga tikrai tavo tėvams ar draugams jie nepasakos. Svarbiausia būti sąžiningai ir atvirai su savo ginekologu, tik taip pasirinksi tau geriausiai tinkantį sprendimą.

  Pasiruošk

  Kad pradėti pokalbį su savo ginekologu tereikia susirašyti tam tikrus klausimus, kurie tau rūpi, neaiškius dalykus, kurie neramina ir pateikti tam tikras žinias apie save. Žemiau yra trumpas sąrašas, kuris tau padės pasiruošti vizitui pas ginekologą.

  SĄRAŠAS

  1. Jūsų menstruacijos

  Ginekologas greičiausiai klaus, kada buvo tavo paskutinės menstruacijos, todėl užsirašyk datą ir visus klausimus, kurie tave neramina.

  2. Vaistai

  Sudaryk savo nuolat vartojamų vaistų sąrašą, paminėdama pavadinimus, duozuotes, dažnumą ir kt.

  3. Tavo klausimai.

  Užsirašyk, kokie klausimai tau kyla ir prisimink juos paklausti.

  Mergina kalbasi su ginekologu apie kontracepciją