VADOVAS VYRAMS

Kontracepcija – Vadovas vyrams

Brendimas, kontracepcija ir tapimas suaugusiu – jums bus atleista, jei galvojote, jog tai tik moteriški dalykai, turint omenyje, kad galbūt jums trūko žinių. Tačiau dabar turite galimybę pasidomėti apie šiuos dalykus plačiau. Panagrinėkite, ką apie tai turite žinoti būtent jūs – vyras.

  ĮVADAS

  Pirmiausia sveikinimai tampant vyru. Pečiai platėja, balsas tampa sodresniu ir labai greitai iš berniuko pavirsi tikru vyru. Kaip ir su kiekvienu dideliu pokyčiu, ateina didelė atsakomybė, o čia kaip tik ir yra ta vieta, kurioje daugelis klysta manydami, jog lytinis brendimas yra tieisog fiziologinis pokytis. Taip, fiziologinis, tačiau tapimas vyru reiškia prisiimti atsakomybę už save ir savo veiksmus, ir ypač tuos, kurie susiję su seksu. Susipažink su pateikiama informacija, kad galėtum save vadinti tikru vyru.

  Guys Guide on Contraception Introduction
  Vadovas vyrams apie kontarcepcijos pasirinkimus

  JŪSŲ PASIRINKIMAI

  Pirmas žingsnis tampant tikru vyru – teisingi pasirinkimai. Paprasčiausias būdas išvengti sudėtingų sprendimų ateityje, šiandien pasidomėti ką gali daryti. Ir kadangi tampi seksualiai aktyvus, kontracepcija ir tau turėtų būti svarbi. Labai didelė klaida yra galvoti, jog jei tu pats negali pastoti, tai kontracepcija tau nesvarbi. Tikrovėje yra visiškai kitaip. Tu privalai suprasti, jog kiekvieną kartą mylėdamasis be apsaugos, rizikuoji tapti tėvu.

  KONTRACEPCIJA – NE TIK MERGINOMS

  Neplanuotas nėštumas lygiai taip pat paveiks tavo gyvenimą, kaip ir tos merginos, kuri lauksis tavo kūdikio. Turėti kūdikį yra didžiulis džiaugsmas, ir kartu didžiulė atsakomybė, o taip pat emocinis, finansinis ir socialinis krūvis, kurį reiks prisiimti. Tau gali tekti greičiau pradėti pradėti dirbti, turėti mažiau laisvo laiko savo malonumui ir daryti dalykus, kurie tau patinka. Tai vienareikšmiškai pakeis tavo gyvenimą.
  Taip pat dėl nesaugaus sekso, gali užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) ir taip pat jas platinti, ir tai visiškai nejuokinga. Protinga atvirai ir sąžiningai kalbėtis su savo partnere apie kontracepciją, nes tai padės išvengti didelių problemų ateityje. Seksas teikia malonumą, bet būk atsakingas ir visuomet rūpinkis jo saugumu, kad per vieną naktį pasaulis nevirstų košmaru.

  LYTIŠKAI PLINTANČIOS INFEKCIJOS

  Lytiškai plintančios infekcijos arba LPI yra blogos žinios. Kai kurios yra išgydomos, o kai kurios – ne. Tai, kas joms visoms bendra – tu jomis nenori užsikrėsti,bet tu rizikuoji jomis užsikrėsti, jei nepasirūpinsi saugiu seksu. Rizikuoti savo sveikata tikrai neverta, nesvarbu kas ką sako tuo klausimu – ar tikrai trumpas malonumas vertas ardyti savo sveikatą ar gadinti savo ateitį. Nesaugus seksas - tikrai nėra vyriškumo įrodymas ––, tai greičiau rusiškos ruletės žaidimas, kurioje anksčiau ar vėliau visi pralaimi. –Taigi jei seksas,tai tik saugus.

  Vadovas vyrams apie lytiškai plintančias infekcijas - LPI
  Vadovas vyrams apie kontracepciją – Apsaugok save

  APSAUGOK SAVE

  Greičiausiai kartais pagalvoji – kaip gera būti vaikinu – nei mėnesinių, nei pilvo skausmų, nei nuotaikos svyravimų ir jokių šansų pastoti. Tačiau yra keletas dalykų, apie kuriuos tu galbūt nepagalvojai. Ttau, kaip vyrui, yra du būdai kaip save apsaugoti sekso metu.
  Pirmiausia, apsisaugoti nuo LPI tinka tik prezervatyvas, todėl jo nenaudodamas rizikuoji užsikrėsti viskuo, kuo serga tavo partnerė. Todėl visuomet naudok prezervatyvą.
  Antra, jei nenori, kad tavo partnerė pastotų, naudok prezervatyvą, pasidaryk vazektomiją arba pasitikėk ja, kai ji sako, jog naudoja kitą kontracepcijos metodą ir daro tai teisingai ir atsakingai. Todėl, jei nori mylėtis, privalai būti pasiruošęs ir atviras.

  PAKALBĖK APIE TAI

  Kalbėk atvirai apie tai su savo partnere - įsitikink, kad jūsų abiejų planai sutampa ir jūs abu efektyviai ir atsakingai saugotės nuo nepageidaujamo nėštumo. Seksas daug malonesnis ir smagesnis, kai gali atsipalaiduoti ir juo mėgautis.

  DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Ar tamponas blokuoja spermos patekimą?

  Tamponas nėra kontracepcijos priemonė ir tikrai neblokuoja spermos patekimo į gimdą.

  Jeigu aš pasirūpinsiu, ji nepastos

  Nutrauktas lytinis aktas, arba lotyniškai "coi-tus interruptus" - labai nepatikimas metodas, be to reikalaujantis didžiulės savikontrolės, patirties ir pasitikėjimo. Jo veikimas pagrįstas tuo, kad varpa ištraukiama iš makšties prieš spermos išsiveržimą. Tačiau, net ir prieš ejakuliaciją gali į gimdą patekti spermatozo-idų, todėl, kad ne visi išsiveržia tik ejakulaici-jos metu. Be to spermatozoidai išlieka gyvybingi penkias dienas moters gimdoje, todėl naudojant šį metodą, labai didelė pas-tojimo tikimybė. Tikrai verta apsvarstyti ir pasirinkti efektyvesnius metodus.

  Ar prezervatyvai efektyviai apsaugo nuo ŽIV ir kitų lytiškai plintančių ligu (LPI)?

  Taip. Įrodyta, jog prezervatyvai apsaugo nuo lytiškai plinatnčių infekcijų (LPI). Tai vienintelė kontraceptinė priemonė, kuri suteikia ir LPI apsaugą. Prezervatyvas suteikia skirtingo lygio apsaugą nuo skirtingų LPI, todėl, kad skirtingos infekcijos plinta skirtingai – kai kurios plinta maišantis kūno skysčiams, kai kurios nuo odos kontakto.
  Tyrimai rodo, akd prezervatyvai efektyviai apsaugo nuo LPI, kurios plinta maišantis kūno skysčiams, pvz., chlamidijos, gonorėja ir ŽIV. Prezervatyvai taip pat sumažina nuo odos kontakto keliu plintančių infekcijų riziką, pvz., herpes viruso arba žmogaus papilomos viruso. Tačiau šiuo atveju prezervatyvai gali apsaugoti tik tada, kai oda užkrėsta būtent toje vietoje, kurią dengia prezervatyvas.

  Kaip greitai po nesaugaus sekso reikia išgerti skubiosios kontracepcijos tabletę?

  Skubiosios kontracepcijos tabletė turi būti išgerta per pirmas 72 valandas (trys dienos) po nesaugaus sekso. Kuo greičiau ją išgersite, tuo ji bus efektyvesnė. Efektyviausia skubioji kontracepcija yra tada, kai ji išgeriama per pirmąsias 12 valandų po nesaugaus sekso.

  Ar saugu naudoti daugiau nei vieną kartą per mėnesį skubiąją kontracepciją?

  Pakartotinis menstruacinio ciklo iškraipymas nėra rekomenduojamas. Skubioji kontracepcija neturi tapti reguliaria kontracepcija. Ji nėra tokai efektyvi, kaip reguliari, ir buvo sukurta tik ekstra atvejams.

  Ar yra tinkamiausi mylėjimosi būdai, naudojant nutrauktą lytinį aktą?

  Nutrauktas lytinis aktas, arba lotyniškai "coi-tus interruptus" - labai nepatikimas metodas, be to reikalaujantis didžiulės savikontrolės, patirties ir pasitikėjimo. Nėra tinkamiausių jo efektyvumui užtikrinti. Jo veikimas pagrįstas tuo, kad varpa ištraukiama iš makšties prieš spermos išsiveržimą. Tačiau, net ir prieš ejakuliaciją gali į gimdą patekti spermatozo-idų, todėl, kad ne visi išsiveržia tik ejakulaici-jos metu. Be to spermatozoidai išlieka gyvybingi penkias dienas moters gimdoje, todėl naudojant šį metodą, labai didelė pas-tojimo tikimybė. Tikrai verta apsvarstyti ir pasirinkti efektyvesnius metodus. Ar yra tinkamiausi mylėjimos būdai, nau-dojant nutrauktą lytinį aktą?

  Ar prausimasis duše po nutraukto lytinio akto padeda užtikrinti, jog nepastosiu?

  Ne. Tačiau žinoma, nusiprausti yra gerai ir tuo pačiu užtikrinti, kad sėklos likučiai esantys ant jūsų kūno nepatektų arčiau makšties, nuo vienos iki šešių valandų, turint omenyje spermatozoidų gyvybingumo laiką.

  Kiek susilaikymo ar kitų metodų naudojimo dienų bus vaisingumo atpažinimo metodų naudojime?

  Šių dienų skaičius priklauso nuo moters ciklo trukmės. Vidutinis dienų skaičius, kai moteris laikoma vaisinga yra tarp 12 ir 18 dienų, priklausomai nuo vaisingumo atpažinimo metodikos. Nenorėdama pastoti šiomis dienomis turite susilaikyti nuo sekso arba naudoti kitą metodą, pvz., prezervatyvą.

  Ar ŽIV infekcija perduodama apsikabinant, spaudžiant ranką ar įkandus uodui?

  ŽIV nėra perduodamas per paprastą kontaktą. Jei tai uždaras bučinys, apsikabinimas, rankos paspaudimas, maisto, rūbų dalinimasis ar naudojimasis tuo pačiu tualetu – ŽIV neperduodamas. Taip pat virusas negali išgyventi ilgai nebūdamas žmogaus kūne. Uodai taip pat neperneša ŽIV.

  Ar mylintis su niekuomet lytinių santykių neturėjusiu žmogumi išgydo nuo LPL, atrp jų ir ŽIV?

  Ne. Tokiu būdu užkrėsite žmogų, kuris neturėjo infekcijos.

  Ar varpos ar makšties plovimas po sekso sumažina riziką užsikrėsti LPL?

  Genitalijų higiena yra reikalinga. Tačiau nėra jokių įrodymų, jog genitalijų plovimas apsaugo nuo LPL. Netgi, makšties plovimas didina moters riziką užsikrėsti LPL, tarp jų ir ŽIV, bei dubens uždegimine liga.

  SUŽINOK KAIP KALBĖTI APIE TAI SU:

  Your HCP

  Savo ginekologu

  Savo gydytoju, kuris žino apie tai daugiau; gauk teisingus atsakymus

  Your Parents

  Savo tėvais

  Jie žino daugiau nei tu ir jie tai jau patyrė

  Your Partner

  Savo partneriu

  Jūs esate tame kartu, ir ne tik meigamajame, būk atvira