prev

Kontraceptinis
implantas

next

Hormoninis metodas

1 arba 2 maži hormonus atpalaiduojantys silikoniniai vamzdeliai, kuriuos ginekologas įveda po oda.

REALUS
EFEKTYVUMAS

99% Info

Kontraceptinis
implantas

Naudok teisingai!

99%

Realus efektyvumas

Tada, kai yra neteisingai ir nepastoviai vartojama ar tiesiog paprastai žmogiškai suklystama.

99%

Realus efektyvumas

Kai vartojama 100% teisingai ir atidžiai bei tiksliai pagal nurodymus

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Žinok, jog nenaudodamos kontracepcijos 85 iš 100 jaunų moterų gali pastoti šiais metais.
Prisimink, jei ketini tai daryti, tai daryti verta teisingai.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

VARTOJIMAS

<3-5 METAMS Info

Kontraceptinis
implantas

Vartok teisingai.

Kontraceptinį implantą gali įvesti tik apmokytas gydytojas ginekologas vieną kartą per 3 arba 5 metus, priklausomai nuo jo rūšies.

NAUDOS

 • Labai efektyvus
 • Ilgalaikis grįžtamas
 • Nėra Lietuvoje

  MAŽAS VAMZDELIS SU HORMONU?

  Kontraceptinis implantas gali pasirodyti tarsi kažkokia kosminė technologija, tačiau realybėje tai yra labai efektyvi, nematoma akimi kontracepcijos forma. Panašaus dydžio kaip degtukas, implantas yra įvedamas po oda į jūsų viršutinę rankos dalį ir nuolat išskiria mažas hormono progestino dozes į jūsų kraujotaką. Hormonas, patekęs į kraujotaką, neleidžia kiaušidėms atpalaiduoti kiaušinėlio ir taip pat sutirština gimdos kaklelio gleives, blokuodamas spermatozoidų patekimą į gimdą.

  Kontraceptinis implantas - Hormoninis metodas
  • Kaip naudoti kontraceptinį implantą
  • Kontraceptinis implantas Kaip naudoti

  KAIP

  Jei, pasitarusi su savo ginekologu, nusprendėte ir pasirinkote implantą, jūsų gydytojas pirmiausia patikrins ar nesate nėščia ir tada įves implantą. Profesionaliai apmokytas gydytojas, naudodamas vietinį nuskausminimą, vidinėje viršutinėje jūsų rankos pusėje įves implantą po oda, naudodamas specialią adatą. Po įvedimo iš esmės nebereiks beveik nieko prisiminti apie naudojamą metodą. Implantas, priklausomai nuo jo rūšies, išskirs mažus hormono kiekius į jūsų kraujotaką 3 arba 5 metus. Šis metodas gali būti tinkamas moterims, kurios nori labai efektyvios ilgalaikės kontracepcijos ir nenori ja rūpintis kasdien, kas savaitę ar kas mėnesį. Implantą galima pašalinti bet kada, minimalios operacijos metu, kurią atliks profesionaliai apmokytas ginekologas. Kai implantas pašalinamas, kontraceptinis efektas išnyksta,   įprastas jūsų vaisingumas atsistato netrukus po to ir jūs galite pastoti taip pat greitai, kaip ir moterys, kurios nenaudojo jokio kontraceptinio metodo.

  UŽ IR PRIEŠ

  • Tai labai efektyvi kontraceptinė priemonė, siekianti 99,95% efektyvumo
  • Tinka moterims, kurios nori ilgalaikės grįžtamosios kontracepcijos 3 arba 5 metams ir nenori kontracepcija rūpintis kasdien, kas savaitę, kas mėnesį
  • Nepertraukia sekso
  • Šis metodas alternatyva toms moterims, kurios netoleruoja estrogeno
  • Galima naudoti maitinant krūtimi praėjus šešioms savaitėms po gimdymo
  • Kai kurioms moterims gali palengvinti gausias ir skausmingas menstruacijas
  • Tik profesionaliai apmokytas ginekologas gali įvesti ir ištraukti implantą
  • Pradėjus vartoti gali sukelti mėnesinių kraujavimo pokyčius
  • Galima priaugti svorio, gali sukelti krūtų ar pilvo skausmą
  • Neapsaugo nuo ŽIV/AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų (LPI).

  DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Kodėl kontraceptinį implantą reikia keisti kas trys arba penki metai?

  Implantas turi progestino rezervuarą, kuris, priklausomai nuo tipo, atpalaiduoja mažas hormone dozes per trejus arba penkerius metus, ir taip apsaugo nuo nėštumo. Jis turi būti keičiamas praėjus laikui, kai ištuštėja hormono rezervuaras.

  Ar kontraceptinis implantas jaučiamas iš vidaus ar matomas iš išorės?

  Implantas yra maždaug degtuko dydžio ir yra įvedamas po oda vidinėje rankos pusėje. Jis lengvai jaučiamas, bet nelabai matomas. Nebent kas nors specialiai jo ieško. Taip pat bus mažutis randas, kuris nėra labai matomas, toje vietoje, kur implantas buvo vedamas apmokyto ginekologo.

  Kaip implantas paveiks mano mėnesines?

  Daugumai moterų gausios ir sunkios menstruacijos palengvėja. Kartais pirmuosius vartojimo mėnesius būna nereguliarių kraujavimų.

  Kada implantas įvedamas?

  Po ginekologo konsultacijos ir įsitikinimo, kad nesi nėščia, implantas įvedamas per pirmąsias septynias menstruacijų dienas arba per septynias dienas po nėštumo nutraukimo. Įvedus implantą bet kuriuo ciklo metu, reikia naudoti barjerines kontarceptines priemones septynias dienas. Jei kyla klausimų, pasikonsultuok su ginekologu.

  Ir implanto įvedimo procedūra skausminga?

  Kadangi naudojamas vietinis nuskausminimas, skauda labai mažai, procedūra užtrunka kelias minutes. Po to gali šiek tiek patinti įvedimo vieta ar būti kraujosrūvų.

  Ar galiu naudoti implantą maitindama krūtimi?

  Tyrimai rodo, kad jei mama pradėjo vartoti implantą po šešių savaičių po gimdymo, kūdikio augimui ir sveikatai nebuvo pastebėta jokios įtakos. Nėra duomenų, palaikančių implanto naudojimą pirmosiomis šešiomis savaitėmis po gimdymo.

  Kaip greitai pastosiu ištraukus implantą?

  Kai implantas ištraukiamas, kontraceptinis efektas prapuola iš karto ir jūs galite pastoti taip pat greitai kaip ir moterys, kurios nevartojo jokių kontraceptikų pagal įprastą savo vaisingumą.

  KALBASI MERGINOS