prev

Nutrauktas
lytinis aktas

next

Kiti metodai

Šiam metodui nereikia jokių hormonų ar medicininių prietaisų, tik nepriekaištingo laiko valdymo ir didžiulės sėkmės.

REALUS
EFEKTYVUMAS

78% Info

Nutrauktas
lytinis aktas

Naudok teisingai!

78%

Realus efektyvumas

Tada, kai yra neteisingai ir nepastoviai vartojama ar tiesiog paprastai žmogiškai suklystama.

96%

Realus efektyvumas

Kai vartojama 100% teisingai ir atidžiai bei tiksliai pagal nurodymus

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Žinok, jog nenaudodamos kontracepcijos 85 iš 100 jaunų moterų gali pastoti šiais metais.
Prisimink, jei ketini tai daryti, tai daryti verta teisingai.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

VARTOJIMAS

KIEKVIENĄ KARTĄ Info

Nutrauktas
lytinis aktas

Vartok teisingai.

Nutrauktas lytinis aktas – metodas, įvykstantis kiekvieną kartą mylintis prieš partnerio ejakuliaciją. Tai ypatingai nepatikimas metodas ir tik sumažina galimybę, kad kiaušialąstė bus apvaisinta.

NAUDOS

 • Nemokamai
 • Spontaniškas

  NUTRAUKTI MALONUMĄ

  Nutrauktas lytinis aktas kaip metodas neturi jokio mokslinio pagrindimo, tačiau nežiūrint į tai jis naudojamas, turbūt, nuo tai laikų, kai mokslas dar nebuvo pradėjęs vystytis. Nutrauktas lytinis aktas, lotyniškai vadinamas coitus interruptus ar “ištraukimo metodas”, reikalauja labai didelės savikontrolės, patirties ir pasitikėjimo, ir taip pat yra labai nepatikimas. Metodo veikimo principas pagrįsta tuo, kad vyras ištraukia varpą iš makšties prieš ejakuliaciją ir tokiu būdu spermatozoidai nepatenka į gimdą. Tačiau, kaip žinoma ne visi spermatozoidai yra sėkloje tik ejakuliacijos metu, kai kurie iš jų patenka ir į pre-ejakuliato skysčius, taigi vistiek išlieka tikimybė pastoti.

  Nutrauktas lytinis aktas
  Kaip naudoti nutrauktą lytinį aktą

  KAIP

  Nutrauktas lytinis aktas nėra kažkokia ypatinga kosminė technologija – vyras turi ištraukti varpą prieš ejakuliaciją ir taip neleisti sėklai patekti į makštį ir sumažinti riziką, jog neplanuotai pastosite. Pagrindiniai žodžiai šiame sakinyje “sumažinti riziką” – nes sėkla ejakuliuoja, o sėkloje esantys spermatozoidai apvaisina kiaušinėlį. Vyrai, kurie naudoja šį metodą, turi puikiai suprasti kuriuo momentu jie pasiekia susijaudinimo viršūnę, po kurios įvyksta ejakuliacija. Jeigu vyras negali tiksliai numatyti šio momento, nutrauktas lytinis aktas neturi prasmės kaip metodas. Netgi, jei vyras sugeba ištraukti varpą laiku, moterim vistiek gali pastoti. Kai kurių ekspertų teigimu, pre-ejakuliato skystyje yra pakankamai spermatozoidų, galinčių apvaisinti kiaušinėlį.

  Šio metodo tikrai nerekomenduoja gydytojai, ar milijonai žmonių, kurie jį bandė, nutraukė malonumą ir vistiek neplanuotai pastojo.

  UŽ IR PRIEŠ

  • Galima naudoti vartojant kitus vaistus
  • Galima naudoti maitinant krūtimi
  • Be hormonų
  • Labai nepatikimas metodas
  • Pertraukia seksą
  • Neapsaugo nuo ŽIV/AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų (LPI).

  DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Ar kuri nors mylėjimosi pozicija yra patogesnė nutraukti lytinį aktą?

  Nutrauktas lytinis aktas, lotyniškai vadinamas coitus interruptus ar “ištraukimo metodu” reikalauja labai didelės savikontrolės, patirties ir pasitikėjimo, ir taip pat yra labai nepatikimas. Metodo veikimo principas pagrįsta tuo, kad vyras ištraukia varpą iš makšties prieš ejakuliaciją ir tokiu būdu spermatozoidai nepatenka į gimdą. Kiekvienos ejakuliacijos metu atpalaiduojama 400 milijonų spermatozoidų. Tačiau ne visi jie atpalaiduojami ejakuliacijos metu, kai kurie labiau gyvybingi, gali išgyventi moters gimdoje iki penkių dienų – taigi nebūtinai jei nebaigei, tavo partnerė nepastos.

  Ar prausimasis duše po nutraukto lytinio akto padeda užtikrinti, jog nepastosiu?

  Ne. Tačiau žinoma, nusiprausti yra gerai ir tuo pačiu užtikrinti, kad sėklos likučiai, esantys ant jūsų kūno nepatektų arčiau makšties, nuo vienos iki šešių valandų, turint omenyje spermatozoidų gyvavimo laiką.

  Ar nutrauktas lytinis aktas veiks ir per ovuliaciją?

  Kadangi moteris vaisingiausia būna kelios dienos prieš arba po ovuliacijos, jei ji nenori pastoti, jai tikrai nerekomenduojama šiomis dienomis mylėtis be apsaugos. Netgi labai patikimi kontracepcijos metodai turi minimalias rizikas, o nutrauktas lytinis aktas, kurio efektyvumas yra tik 78%, tikrai nėra geriausia metodas tuo metu.

  Koks yra nutraukto lytinio akto efektyvumas?

  Nutrauktas lytinis aktas yra mažiausiai efektyvus iš visų metodų. Jo efektyvumas tik 78%, reiškia, kad 22 iš 100 moterų, kurių partneriai naudoja šį metodą pastoja per metus.

  Ar visi gali naudoti nutrauktą lytinį aktą?

  Nutraukti lytinį aktą iš vyro reikalauja didžiulės savikontrolės. Vyras turi norėti ir gebėti ištraukti varpą prieš ejakuliciją iš makšties. Jei jis to nepadaro, moterims gali pastoti. Taip pat maža dalis spermos gali ištekėti ir vyrui nejaučiant, prieš ejakuliaciją. O ir to gali pakakti pastoti arba užkrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis bei ŽIV.

  Ar galiu pastoti net ir tada, kai mano partneris teisingai nutraukia lytinį aktą?

  Net jei tu ir pasitiki, jog tavo partneris laiku nutrauks lytinį aktą, vistiek egzistuoja tikimybė pastoti. Spermatozoidai išlieka gyvybingi 6 valandas už vyro kūno ribų, ir jei jie pateko pvz., ant rankų, juos galima pernešti į moters kūną. Taip pat jei šlaplėje liko spermatozoidų po prieš tai buvusio lytinio akto, jie su su prie-ejakuliato skysčiais gali patekti į makštį.