prev

Skubioji
kontracepcija

next

Hormoninis metodas

Skubioji kontracepcija yra hormoninės tabletės, kurios yra vartojamos siekiant išvengti nepageidaujamo nėštumo po nesaugaus sekso

REALUS
EFEKTYVUMAS

>58% Info

Skubioji
kontracepcija

Naudok teisingai!

The efficacy of emergency contraceptives change drastically depending on how long after unprotected sex you take them. To be as effective as they can be you must take them during the 24 hours after you had sex, after this time, their ability to be effective declines.

Efficacy changes over time as follows:

95% effective within first 24 hours after unprotected sex
85% if taken within 25-48 hours
58% if taken within 49-72 hours

VARTOJIMAS

PO NESAUGAUS LYTINIO AKTO Info

Skubioji
kontracepcija

Vartok teisingai.

Kad skubioji kontracepcija būtų maksimaliai efektyvi, reikia kuo greičiau suvartoti tabletę. Išgerti per pirmas 12 valandų yra kur kas efektyviau nei po 24 valandų.

NAUDOS

 • Labai efektyvus,
  kai naudojamas
  pagal rekomendacijas
 • Skubi pagalba
 • Plačiai pasiekiama

  ATEINU Į PAGALBĄ

  Skubioji kontracepcija dažnai vadinama “kito ryto tablete”. Ji buvo sukurta būtent tam, kai ryte supranti, jog naktį viskas vyko ne taip kaip planuota. Nenumatyti įvykiai įvyksta visose gyvenimo srityse ir seksas ne išimtis. Skubioji kontracepcija suteikia antrą šansą išvengti nepageidaujamo nėštumo po nesaugaus lytinio akto. Skubiosios kontracepcijso tabletė savo sudėtyje turi tokius pačius hormonus kaip geriamieji kontraceptiškai, bet daug didesnėmis dozėmis. Jos pagrindinis veikimo principas sustabdyti arba užlaikyti kiaušinėlio atpalaidavimą iš kiaušidės. Taip pat jos gali paveikti gimdos gleivinę, kad apvaisintas kiaušinėlis neįsitvirtintų. Kad skubioji kontracepcija tikrai suveiktų, tabletę reiktų išgerti kuo greičiau po nesaugaus sekso. Idealu būtų per pirmąsias 12 valandų, nes jei tabletė išgeriama po daugiau nei 24 valandų, jos efektyvumas jau mažesnis. Panaudojus skubiąją kontracepciją, iki pat menstruacijų privalote naudoti kitą kontracepcijos metodą, jei nenorite pastoti.

  Skubioji kontracepcija - Hormoninis metodas
  Kaip naudoti skubiąją kontracepciją

  KAIP

  Skubioji kontracepcija yra kitokia nei kiti metodai. Jos negalima rinktis ir naudoti kaip nuolatinės reguliarios kontracepcijos. Tai ne tos tabletės, kurias pasirenkate ir sakote: ”Manau tai man, prašau 10 pakelių“. Skubioji kontracepcija yra naudojama kaip atsarginis metodas, kai pagrindinis kontracepcijos metodas nesuveikia, pvz., plyšta prezervatyvas, išslysta diafragma, ar atsiranda kokios nors nenumatytos aplinkybės, sąlygojančios nesaugų lytinį aktą. Jei jums taip įvyko, jog teko naudoti skubiąją kontracepciją, apsilankykite pas savo ginekologą ir pasitarkite dėl kitokio kontracepcijos metodo. Taip pat nepamirškite pasitikrinti dėl lytiškai plintančių infekcijų, nes šiuo atveju jums gali grėsti ne tik neplanuotas nėštumas, bet LPI.

  UŽ IR PRIEŠ

  • Padeda apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo, jei nesuveikia kontracepcijos metodas ar po nesaugaus sekso
  • Efektyviausia tik tada, kai vartojama per pirmąsias 12 valandų
  • Vienoje tabletėje yra didelė hormonų dozė
  • Naudojant ją pakartotinai gali sutrikti natūralus menstruacijų ciklas
  • Gali sukelti galvos skausmą, pykinimą, vėmimą, pilvo skausmą, skausmingas menstruacijas, nuovargį, galvos svaigimą, apatiją
  • Neapsaugo nuo ŽIV/AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų (LPI).

  DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Kaip ilgai turi praeiti laiko po nesaugaus sekso, kad galėčiau gerti skubiąją kontracepciją?

  Skubioji kontracepciją išgeriama per 72 valandas nuo nesaugaus sekso. Kuo greičiau išgersi, tuo bus geresnis jos efektyvumas. Efektyviausia ji yra, kai išgeriama per 12 valandų po ensaugaus sekso.

  Ar saugu naudoti daugiau nei vieną kartą per mėnesį skubiąją kontracepciją?

  Pakartotinis menstruacinio ciklo iškraipymas nėra rekomenduojamas. Skubioji kontracepcija neturi tapti reguliaria kontracepcija. Ji nėra tokai efektyvi, kaip reguliari, ir buvo sukurta tik ekstra atvejams.

  Ar skubioji kontarcepcija sukels nėštumo nutrūkimą?

  Ne, skubiosios kontracepcijos tabletėje esančios veikliosios medžiagos užlaiko arba stabdo ovuliaciją, tačiau nenutraukia nėštumo.

  Ar galiu naudoti skubiąją kontracepciją su kitomis kontracepcijos formomis? T.y. pamiršau išgerti savo kontraceptinę tabletę?

  Taip, gali naudoti skubiąją kontracepciją, jei kažkas nutiko ne taip su tavo reguliariąją - plyšo prezervtayvas arba pamiršai išgerti tabletę.

  Ar skubioji kontracepcija nutraukia užsimezgusį nėštumą?

  Ne. Skubioji kontracepcija neveikia, jei moterims nėščia. Jei skubioji kontracepcija išgeriama prieš ovuliaciją, ji yra atidedama 5-7 dienom. Per tą laiką, į gimdą patekę spermatozoidai miršta, nes jų gyvybingumas 6 dienos.

  Ar skubioji kontracepcija sukelia apsigimimus? Ar vaisiui bus žalinga, jei moteris netyčia išgers skubiosios kontracepcijos tabletę būdama nėščia?

  Klinikiniai tyrimai rodo, kad jei nėščia moteris išgeria skubiosios kontracepcijos tabletę, vaisius nežalojamas ir nėra sukeliami apsigimimai.

  Kaip ilgai išgerta skubiosios kontracepcijos tabletė apsaugo nuo nėštumo?

  Moterys, kurios vartoja skubiąją kontracepciją turi suprasti, kad jei po skubiosios kontracepcijos išgėrimo, jos nepradėjo naudoti reguliariaus metodo, jos vėl mylėdamosis rizikuoja neplanuotai pastoti. Skubioji kontracepcija užlaiko ovuliaciją kai kurioms moterims, bet moteris gali būti vaisinga, iš karto po to kai išgeriama skubioji kontracepcija. Jei moteris nori būti apsaugota, turi tuoj pat po skubiosios kontracpecijos gėrimo pradėti vartoti efektyvų metodą.

  Ar moterys gali naudoti skubiąją kontracepciją kaip reguliarią kontracepciją?

  Ne. Beveiki visi kiti kontracepcijos emtodai yra daug efektyvesni. Moteris, kuri naudoja skuvžiąją kontracepciją kaip savo reguliarią tikėtina, kad neplanuotai pastos dažniau, nei ta, kuri naudoja kitą kontracepcijos metodą. Tačiau žinoma, moterys, kurios naudoja kitus metodus turi žinoti apie skubiąją, nes pvz., prezervatyvas plyšta arba moterims pamiršta išgerti tris ar daugiau tablečių.