prev

Vaisingumo atpažinimas

next

Kiti metodai

Vaisingumo atpažinimo esmė – mylėtis tik tomis mėnesio dienomis, kurios yra nevaisingos.

REALUS
EFEKTYVUMAS

76% Info

Vaisingumo atpažinimas

Naudok teisingai!

76%

Realus efektyvumas

Tada, kai yra neteisingai ir nepastoviai vartojama ar tiesiog paprastai žmogiškai suklystama.

95%

Realus efektyvumas

Kai vartojama 100% teisingai ir atidžiai bei tiksliai pagal nurodymus

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Žinok, jog nenaudodamos kontracepcijos 85 iš 100 jaunų moterų gali pastoti šiais metais.
Prisimink, jei ketini tai daryti, tai daryti verta teisingai.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

VARTOJIMAS

KASDIEN Info

Vaisingumo atpažinimas

Vartok teisingai.

Vaisingumo atpažinimas yra nuolatinis darbas. Savo ciklo sekimas, įvertinimas, kada galima mylėtis ir kada ne – kruopštus ir kasdieninio įvertinimo reikalaujantis procesas.

NAUDOS

 • Maža kaina arba nemokamai
 • Be hormonų

  SKAIČIUOTI DIENAS

  Vaisingumo atpažinimas yra sistema, skirta apskaičiuoti, kuriomis savo ciklo dienomis esate vaisinga, ir kuriomis ne ir mylėtis būtent tomis dienomis, kurios yra nevaisingos. Taikant šį metodą, moteris turi kasdien stebėti savo vaisingumo ženklus. Yra daug įvairių metodų, tokių kaip skaičiuoti viso savo ciklo dienas, matuoti kūno temperatūros pokyčius ir stebėti gimdos kaklelio gleivių pokyčius kiekvieną ciklo dieną. Yra dar keletas metodų įvertinti nevaisingoms dienos. Tačiau ir visų paminėtųjų atveju galima neteisingai apskaičiuoti dienas, nes bet koks nežymus natūralus jūsų ciklo pokytis, klaidingas suskaičiavimas, neišsimiegojimas įtakoja skaičiavimo rezultatą ir neteisingą dienų nustatymą. Šis metodas tikrai nėra svarstytinas neatidžioms, išsiblaškiusioms, spontaniškoms ir daug užduočių turinčioms moterims.

  Vaisingumo atpažinimo metodas
  Kaip naudoti vaisingumo atpažinimą

  KAIP

  Kiekviena iš metodikų yra sudėtinga ir jai yra būtinas labai tikslus savo menstruacinio ciklo žinojimas. Metodikų esmė remiasi faktu, jog kiekviename menstruaciniame cikle yra specifinės dienos prieš ir trumpai po ovuliacijos, kada jūs galite pastoti ir kitos dienos, kuriomis ne. Joms nustatyti yra reikalinga žinoti savo ciklą ir jas suskaičiuoti. Jeigu jums tinkamas vaisingumo atpažinimo metodas, rekomenduojama vaisingomis dienomis naudoti barjerinius metodus, pvz. prezervatyvą arba diafrgamą arba tiesiog tomis dienomis nesimylėti. Jei norite pastoti, vaisingumo atpažinimo metodas kaip tik gali padėti sužinoti, kuriomis dienomis rekomenduojama mylėtis.

  UŽ IR PRIEŠ

  • Gali būti naudojamas maitinant krūtimi
  • Be hormonų
  • Jei norite pastoti, šis metodas gali padėti sužinoti, kuriomis dienomis reikai mylėtis
  • Naudojimui reikia įgūdžių
  • Reikia nuolat sekti savo menstruacinį ciklą
  • Reikai labai rutininio gyvenimo būdo
  • Lengva suklysti
  • Trukdo spontaniškumui
  • Nepatikimas, nes neįvertina jūsų ciklo pokyčių
  • Neapsaugo nuo ŽIV/AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų (LPI).

  DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Ar kiekviena pora gali naudoti vaisingumo atpažinimo metodus?

  Taip. Tačiau pora turi turėti labai didelę motyvaciją naudoti šį metodą, būti puikiai treniruoti jį naudoti ir įsipareigoti propaguoti susilaikymą nuo sekso vaisingomis dienomis.

  Ar vaisingumo atpažinimas patikimas?

  Daugumai porų, šie metodai pateikia informaciją apie vaisingas dienas. Jei vaisingomis dienomis pora nesimyli, ar naudoja prezervatyvus, gimdos kaklelio gaubtuvėlis ar diafragmą, šie metodai gali būti efektyvūs. Naudojant nutrauktą lytinį aktą arba spermicidus vaisingomis dienomis yra mažiau efektyvu ir nerekomenduojama.

  Kiek susilaikymo ar kitų metodų naudojimo dienų bus vaisingumo atpažinimo metodų naudojime?

  Šių dienų skaičius priklauso nuo moters ciklo trukmės. Vidutinis dienų skaičius, kai moteris laikoma vaisinga yra tarp 12 ir 18 dienų, priklausomai nuo vaisingumo atpažinimo metodikos. Nenorėdama pastoti šiomis dienomis turite susilaikyti nuo sekso arba naudoti kitą metodą, pvz., prezervatyvą.

  Kiek tikėtina, jog moteris pastos, jei mylėjosi per menstruacijas?

  Mylintis per menstruacijas šansai pastoti maži, bet ne nuliniai. Pats kraujavimas nei apsaugo, nei skatina nėštumą. Jei tai pirmosios mensturacijų dienos, rizika tikrai labai maža. Dienoms einant rizika pastoti didėja. Rizika pastoti didėja artėjant ovuliacijai. Po ovuliacijos rizika pastoti pradeda mažėti. Kai kurie vaisingumo atpažinimo metodai, kurie remiasi gimdos kaklelio gleivių stebėjimu pataria nesimylėti per menstruacinius kraujavimus, nes tuo metu negali būti įvertintos gimdos kaklelio gleivės ir yra maža ovuliacijos rizika.