prev

Diafragma

next

Barjerinis metodas

Diafragma yra mažas gaubtuvėlis, kuris blokuoja spermos patekimą į gimdos kaklelį ir gimdą.

REALUS
EFEKTYVUMAS

88% Info

Diafragma

Naudok teisingai!

88%

Realus efektyvumas

Tada, kai yra neteisingai ir nepastoviai vartojama ar tiesiog paprastai žmogiškai suklystama.

94%

Realus efektyvumas

Kai vartojama 100% teisingai ir atidžiai bei tiksliai pagal nurodymus

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Žinok, jog nenaudodamos kontracepcijos 85 iš 100 jaunų moterų gali pastoti šiais metais.
Prisimink, jei ketini tai daryti, tai daryti verta teisingai.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

VARTOJIMAS

24 VAL. DAUGIAUSIA Info

Diafragma

Vartok teisingai.

Diafragmą, išteptą spermicidu, reikia įkišti kiekvieną kartą mylintis. Po lytinio akto ji turi išlikti įkišta 6 valandas, bet ne ilgiau kaip 24.

NAUDOS

 • Maža kaina
 • Be hormonų
 • Plačiai pasiekiama

  GALI NENUSIIMTI SKRYBĖLĖS

  Diafrgama – paprastas įrankis, kuris yra panašus į mažutę skrybėlę ir ji tiesiog užstoja kelią spermai patekti į gimdą. Kupolo formos, lankstus diskas turi lankstų kraštą ir yra pagamintas iš latekso arba silikono. Įvedamas į makštį suformuoti barjerui, blokuojančiam spermos patekimą į gimdą. Jūsų ginekologas turi parodyti pirmą kartą, kaip įvesti diafragmą ir parinkti reikiamo dydžio diafragmą.

  Naudojant vieną nepasiekiama gero efekto, todėl rekomenduojama naudoti kartu su spermicidais.

  Diafragma - Barjerinis metodas
  • Kaip naudoti diafragmą
  • Diafragma Kaip naudoti

  KAIP

  Diafragma turi būti įvesta į makštį prieš seksą. Nors ir atrodo keistas naudojimo būdas, tai nėra taip. Pirmiausia nusiplaukite rankas. Užpildykite diafragmą spermicidu ir truputį juo patepkite diafragmos kraštą. Dabar, tarsi dėdamos tamponą, sulenkite diagfragmą per pusę ir įstumkite ją į makštį. Stumkite tol, kol uždengsite gimdos kaklelį.

  Ar įvesti diafrgamą prieš pat seksą, ar šiek tiek anskčiau – spręsti jums. Diafragma gali išlikti makštyje iki 24 valandų. Jei mylitės kelis kartus, jums kiekvien ą kartą reikės naudoti spermicidą. Vienintelės taisyklės yra tokios: po sekso palikti diafragmą mažiausiai 6 valandoms ir nepalikti ilgiau kaip 24-ioms valandoms. Retkarčiais patikrinkite ar diafragma nepažeista ir pakeistkite ją jei reikia. Pagimdžius arba kūno svoriui ženkliai pakitus, reikia pasitikrinti ar nereikia kito dydžio diafragmos.

  UŽ IR PRIEŠ

  • Naudojama pagal poreikį
  • Paprasta nešioti su savimi
  • Galima naudoti vartojant kitus vaistus
  • Galima naudoti maitinant krūtimi
  • Be hormonų
  • Naudojimui reikia įgūdžių
  • Reikia sekti valandas nuo naudojimo pradžios
  • Ne visuomet tinka gimdžiusioms moterims
  • Reikia spermicidų pilnam efektyvumui
  • Stabdo spontaniškumą
  • Pirmą kartą įdėjimą turi parodyti ginekologas
  • Gali sukelti sudirginimą, alergines reakcijas arba šlapimo takų infekcijas
  • Jei laikysite ilgiau nei 24 valandas, atsiranda toksinio šoko sindromo rizika. Toksinis šokas yra reta, bet sunki infekcija.
  • Neapsaugo nuo ŽIV/AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų (LPI).

  DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Kas įvyks jei netyčia nurysiu spermicidų?

  Dauguma jų nemalonaus skonio, bet dažniausiai nekenkia sveikatai. Tačiau, nerekomenduojama ryti dideliais kiekiais. Jei kyla nerimas, kreipkitės į ginekologą.

  Kaip veikia spermicidai?

  Spermicidai turi veikliąją medžiagą, kuri nužudo spermatozoidus. Kai kurie produktai suformuoja klampias putas arba gleives, kurios blokuoja spermatozoidų patekimą į gimdos kaklelį. Spermicidai yra įvairių formų – putų, putojančių tablečių, pesarų, kremų, gelių ir kempinių. Vieni naudojami jie nėra tokie efektyvūs, kaip naudojant kartu su barjeriniais metodais, pvz., diafragma arba gaubtuvėliu.

  Ar gali diagragma įstrigti mano kūne?

  Nėra jokios priežasties, kodėl diafrgama turėtų įstrigti jūsų kūno viduje. Diafragmą įsidėti išmokys gydytojas, jūs turite treniruotis ir išmokti ją gerai įdėti ir išsiimti. Turite tai padaryti kartu su gydytoju, kad suprastumėte, kaip tai daryti teisingai. Diafragmą reikia tikrinti kas šešis mėnesius pas ginekologą, kad įsitikinti, jog ji dar tinka.

  Kaip įdedama diafragma?

  Diafragmos parinkimui reikalinga ginekologo apžiūra. Įvairių gamintojų diafrgamų žiedų dydžiai skiriasi, jie yra nuo 50 iki 105 mm skersmens. Dažniausiai jie yra plokšti arba ritės formos. Dažniausiai moterims tinka diafragmos, kurių dydžiai yra tarp 60-85 mm. Ginekologo apžiūros metu yra nustatomas tinkamas žiedo dydis. Tai yra nustatoma bandant mažesnius ir didesnius skersmenis. Ji turi tampriai tikti makšties viršutinėje dalyje. Moteris turi praktikuotis įdėjimą ir išėmimą kartu su ginekologu, kad suprastų kaip tai teisingai daryti. Po gimdymo, pilvo operacijų ar nėštumo nutraukimų, svorio pokyčių gali prireikti keisti diafrgamos dydį.

  Kas bus, jei aš spontaniškai nusprendžiu mylėtis?

  Diafragma įvedama iš karto prieš lytinius santykius arba prieš 6 valandas iki sekso. Kai kurie žmonės mano, jog tai gali trukdyti sekso spontaniškumui.

  Ar galima diafragmą naudoti menstruacijų metu?

  Taip, galima naudoti diafragmą menstruacijų metu.

  Ar turiu išsiimti diafragmą iš karto po sekso?

  Diafrgama turi būti išimta ne anksčiau nei po 6 valandų po lytinio akto ir ne vėliau kaip po 24 valandų. Pakartotiniams lytiniams aktams reikalingi papildomi spermicidai. Jei yra reikalingi papildomi spermicidai, diafragma turi išlikti viduje, o spermicidai įvedami į makštį.

  Kodėl diafragma turi būti ištraukta po 24 valandų naudojimo?

  Todėl, kad ilgesnis laikymas nei 24 valandas skatina bakterijų makštyje augimą, o tai veda prie toksinio šoko sindromo. Tai reta, bet labai pavojinga infekcija.