prev

Gimdos kaklelio gaubtuvėlis

next

Barjerinis metodas

Gimdos kaklelio gaubtuvėlis blokuoja patekimą į gimdos kaklelį, taip neleisdamas spermai patekti į gimdą.

REALUS
EFEKTYVUMAS

84% Info

Gimdos kaklelio gaubtuvėlis

Naudok teisingai!

84%

Realus efektyvumas

Tada, kai yra neteisingai ir nepastoviai vartojama ar tiesiog paprastai žmogiškai suklystama.

91%

Realus efektyvumas

Kai vartojama 100% teisingai ir atidžiai bei tiksliai pagal nurodymus

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Žinok, jog nenaudodamos kontracepcijos 85 iš 100 jaunų moterų gali pastoti šiais metais.
Prisimink, jei ketini tai daryti, tai daryti verta teisingai.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

VARTOJIMAS

48 VAL. MAX Info

Gimdos kaklelio gaubtuvėlis

Vartok teisingai.

Gimdos kaklelio gaubtuvėlis kartu su spermicidu turi būti įkišamas kiekvieną kartą prieš mylintis. Po lytinio akto jis turi išlikti viduje iki 6 valandų, bet ne ilgiau kaip 48 valandas.

NAUDOS

 • Maža kaina
 • Be hormonų
 • Nėra Lietuvoje

  KAMŠČIAI, SANTECHNIKA
  IR APSAUGA NUO NĖŠTUMO

  Gimdos kaklelio gaubtuvėlis yra tik vadinamas gaubtuvėliu todėl, kad jis savo forma panašus į jį. Pagal savo veikimo principą, jis galėtų būti palygintas su kamščiu – jis įstūmiamas makštimi iki tol, kol uždengia gimdos kaklelį ir tokiu būdų neleidžia spermai patekti į gimdą. Gaubtuvėlis yra pagamintas iš minkšto latekso ar silikono su apvaliu krašteliu, kuris yra mažesnis nei diafragma ir uždengia gimdos kaklelį. Pirmą kartą gimdos kaklelio gaubtuvėlį turi įdėti ginekologas. Taip pat ši priemonė gali netikti gimdžiusiai moteriai, nes gimdymas prailgina makštį ir gimdos kaklelįi. Taip pat gimdos kaklelio gaubtuvėlio negalima naudoti vieno, būtina naudoti kartu su spermicidais, siekiant efektyvesnės apsaugos nuo nepageidaujamo nėštumo.

  Gimdos kaklelio gaubtuvėlis - barjerinis metodas
  • Kaip naudoti gimdos kaklelio gaubtuvėlį?
  • Gimdso kaklelio gaubtuvėlis Kaip naudoti

  KAIP

  Turite įdėti gimdos kaklelio gaubuvėlį į makštį prieš mylintis. Iš pradžių tai gai atrodyti sudėtinga, nes reikalauja tam tikro įgūdimo. Pirmiausia nuplaukite rankas, tada užpildykite gaubtuvėlį spermicidu, taip pat būtinai patepkite ir gaubtuvėlio kraštus, bei išorinę pusę.  Tuomet, pats įdėjimas prasideda lygiai taip pat kaip higieninio tampono įdėjimas į makštį: suspauskite gaubtuvėlį, įstumkite į makštį ir stumkite tol, kol jis užtvers įėjimą į gimdos kaklelį. Nepamirškite patikrinti, ar jaučiate rankenėlę, jos jums reiks išimant gaubtuvėlį. Gaubtuvėlis turi likti viduje mažiausiai 6 valandos po sekso, ir ne ilgiau kaip 48 valandas. Norėdamos ištraukti gaubtuvėlį, suimkite už jo apačios ir spustelėkite gaubtuvėlį, kad jis atsikabintų nuo gimdos kaklelio, tada švelniai, už rankenėlės ištraukite iš makšties.

  UŽ IR PRIEŠ

  • Naudojama pagal poreikį
  • Paprasta nešiotis kartu su savimi
  • Galima naudoti vartojant kitus vaistus
  • Galima naudoti maitinant krūtimi
  • Be hormonų
  • Gali trukdyti sekso spontaniškumui
  • Naudojimui reikia įgūdžių
  • Reikia sekti valandas nuo naudojimo pradžios
  • Ne visuomet tinka gimdžiusioms moterims
  • Pradinis įvedimas turi būti atliktas ginekologo
  • Efektyvumas didėja naudojant kartu su spermicidais
  • Mažas efektyvumas nenaudojant tiksliai pagal nurodymus
  • Gali sukelti sudirginimą ir alergines reakcijas
  • Jei laikysite ilgiau nei 48 valandas, yra toksinio šoko rizika. Toksinis šokas yra reta, bet sunki infekcija.
  • Neapsaugo nuo ŽIV/AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų (LPI).

  DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Kas įvyks jei netyčia nurysiu spermicidų?

  Dauguma jų nemalonaus skonio, bet dažniausiai nekenkia sveikatai. Tačiau, nerekomenduojama ryti dideliais kiekiais. Jei kyla nerimas, kreipkitės į ginekologą.

  Kaip veikia spermicidai?

  Spermcidai turi veikliąją medžiagą, kuri nužudo spermatozoidus. Kai kurie produktai suformuoja klampias putas arba gleives, kuriuos blokuoja spermatozoidų patekimą į gimdos kaklelį. Spermicidai yra įvairių formų – putų, putojančių tablečių, pesarų, kremų, gelių ir kempinių. Vieni naudojami jie nėra tokie efektyvūs, kaip naudojant kartu su barjeriniais metodais, pvz., diafragma arba gaubtuvėliu.

  Ar galima naudoti gimdos kaklelio gaubtuvėlį per menstruacijas?

  Ne, gimdos kaklelio gaubtuvėlio negalima naudoti per menstruacijas, nes jis stabdys natūralų menstruacijų kraujavimą. Norint šiuo metu apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, jums reikia naudoti kitą kontraceptinį metodą, pvz., prezervatyvą.

  Kaip gimdos kaklelio gaubtuvėlis uždedamas?

  Gimdos kaklelio gaubtuvėliai būna įvairių dydžių – nuo 22 iki 26 mm. Reikalinga ginekologo apžiūra, kurios metu bus nustatyta, kokio dydžio jums reikalingas gimdos kaklelio gaubtuvėlis. Išbandant didesnius ir mažesnius gaubtuvėlius parenkamas tinkamas. Jis turi tampriai tikti makšties viršutinėje dalyje. Moteris turi praktikuotis įdėjimą ir išėmimą kartu su ginekologu, kad suprastų kaip tai teisingai daryti. Po gimdymo, pilvo operacijų ar nėštumo nutraukimų, svorio pokyčių gali prireikti keisti gimdos kaklelio gaubtuvėlio dydį. Rekomenduojama kuo greičiau pakeisti gimdos kaklelio gaubtuvėlį kasmet ir dažniau, jei matomi požymiai, jog tai reikia daryti.

  Ar gali gimdos kaklelio gaubtuvėlis pasimesti ar įstrigti mano kūne?

  Nėra jokios priežasties, kodėl gimdos kaklelio gaubtuvėlis turėtų pasimesti ar įstrigti jūsų kūno viduje. Gimdos kaklelio gaubtuvėlį gydytojas išmokys įsidėti, jūs turite treniruotis ir išmokti jį gerai įdėti ir išsiimti. Turite tai padaryti kartu su gydytoju, kad suprastumėte kaip tai daryti teisingai. Gimdos kaklelio gaubtuvėlį reikia reguliariai tikrinti pas ginekologą, kad įsitikinti, jog jis dar tinka.

  Kodėl negalima gimdos kaklelio gaubtuvėlio laikyti ilgiau nei 48 valandas?

  Nes laikant ilgiau, skatinamas bakterijų augimas makštyje, o tai gali sukelti toksinio šoko sindromą, kuris yra reta, bet pavojinga infekcija.

  Ar turiu gimdos kaklelio gaubtuvėlį ištraukti iš karto po sekso?

  Gimdos kaklelio gaubtuvėlis turi būti ištrauktas ne greičiau nei po 6 valandų po lytinio akto ir ne vėliau kaip po 48 valandų. Papildomų spermicidų reikia, jei mylimasi pakartotinai. Gimdos kaklelio gaubtuvėlio nereikia judinti, tik papildomi spermicidai įvedami į makštį.

  Ką daryti, jei noriu spontaiško sekso?

  Gimdos kaklelio gaubtuvėlį galima įkišti iškarto prieš arba 40 valandų iki sekso. Kai kurie žmonės mano, jog tai gali trukdyti sekso spontaniškumui.