prev

Kempinė

next

Barjerinis metodas

Kempinė blokuoja gimdos kaklelio angą ir išskiria spermicidą, tokiu būdu sustabdydama spermatozoidų patekimą į gimdą ir kiaušialąstės apvaisinimą.

REALUS
EFEKTYVUMAS

76% Info

Kempinė

Naudok teisingai!

76%

Realus efektyvumas

Tada, kai yra neteisingai ir nepastoviai vartojama ar tiesiog paprastai žmogiškai suklystama.

80%

Realus efektyvumas

Kai vartojama 100% teisingai ir atidžiai bei tiksliai pagal nurodymus

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Žinok, jog nenaudodamos kontracepcijos 85 iš 100 jaunų moterų gali pastoti šiais metais.
Prisimink, jei ketini tai daryti, tai daryti verta teisingai.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

VARTOJIMAS

30 VAL. DAUGIAUSIA Info

Kempinė

Vartok teisingai.

Kempinė kartu su spermicidu turi būti įkišama kiekvieną kartą prieš mylintis. Po lytinio akto ji turi išlikti viduje iki 6 valandų, bet ne ilgiau kaip 30 valandas.

NAUDOS

 • Maža kaina
 • Be hormonų
 • Nėra Lietuvoje

  SUGERIA SPERMĄ

  Kempinė yra maža disko formos kempinėlė, pagaminta iš poliuretano ir atpalaiduojanti spermicidą bei apsauganti nuo neplanuoto nėštumo iki 24-ių valandų.

  Kempinė - Barjerinis metodas
  • Kaip naudoti Kempinę
  • Kempinė Kaip naudoti

  KAIP

  Kempinė įdedama į makštį prieš seksą. Pirmiausia nusiplaukite rankas, sudrėkinkite kempinėlę ir ją spustelėkite. Tai pradės spermicido atpalaidavimo procesą. Jei nesudrėkinsite arba nespustelėsite, apsauga nebus tokia, kokios tikitės, ir tai tikrai bus ne kempinės kaltė. Dabar įdubusia puse įstumkite kempinėlę į makštį taip giliai kaip galite. Kempinėlė turi uždengti gimdos kaklelį. Taip pat patikrinkite ar jaučiate dirželį, už kurio vėliau ištrauksite kempinėlę. Jums nereikia naudoti papildomai spermicido kiekvieną kartą mylintis. Po sekso kempinėlė turi išlikti maktšyje mažiausiai 6 valandas. Daugiausiai po 30-ties valandų, po kempinės įdėjimo turite ją ištraukti. Norėdama ištraukti pajuskite dirželį ir švelniai jį patraukite. Po panaudojimo kempinę išmeskite.

  Šis metodas gali netikti gimdžiusioms moterims. Gimdymas išplečia makštį ir gimdos kaklelį, todėl kempinė gali įsidėti neteisingai. Dažniausiai kempinė lieka mažiausiai 6-ioms-8-nioms valandoms po sekso, todėl nesimaudykite duše ir neplaukite makšties mažiausiai 6-ias valandas po sekso. Kiekvienos rūšies spermicidui instrukcijos gali būti skirtingos. Ar jūs naudojate gimdos kaklelio gaubtuvėlį, diafragmą, vyrišką arba moterišką prezervatyvą ar kitą metodą, visuomet perskaitykite instrukcijas ir patikrinkite galiojimo laiką.

  UŽ IR PRIEŠ

  • Naudojama pagal poreikį
  • Paprasta nešiotis su savimi
  • Galima naudoti vartojant kitus vaistus
  • Galima naudoti maitinant krūtimi
  • Be hormonų
  • Gali trukdyti sekso spontaniškumui
  • Naudojimui reikia įgūdžių
  • Reikia sekti valandas nuo naudojimo pradžios
  • Kai kurioms moterims būna sudėtinga ištraukti kempinę
  • Ne visuomet tinka gimdžiusioms moterims
  • Mažas efektyvumas netgi kai naudojama pagal instrukcijas
  • Gali sukelti sudirginimą ir alergines reakcijas
  • Jei laikysite kempinę ilgiau kaip 24-30 valandų, yra toksinio šoko rizika. Toksinis šokas yra reta ir rimta infekcija.
  • Neapsaugo nuo ŽIV/AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų (LPLI)

  DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Ar galiu palikti kempinę makštyje, jei einu plaukioti ar maudytis?

  Taip. Kontraceptinės kempinės tai nepaveiks.

  Ar galiu naudoti kempinę menstruacijų metu?

  Menstruacijų metu kempinės naudoti negalima.

  Ar gali kempinė pasimesti mano kūne?

  Viršutiniai makšties raumenys laiko kempinę. Jos forma, panaši į taurelę, leidžia jai uždengti gimdos kaklelį. Ertmė tarp makšties ir gimdos yra gerokai per maža, kad kempinė patektų į gimdą. Taigi nėra jokios tikimybės, kad kempinė patektų į kitas tavo kūno vietas.

  Kaip kempinė paveiks mano menstruacijas?

  Kempinė neturi savyje hormono, todėl ji niekaip neveiks tavo menstruacinio ciklo.

  Ar galiu įkišti kempinę po lytinių santykių?

  Ne, kempinė įkišama prieš lytinius santykius. Nes kai penis patenka į makštį, tikimybė pastoti atsiranda, nes kartais spermatozoidų būna ir prieš ejakuliaciją, o po ejakuliacijos spermatozoidams tikrai paprasta patekti į gimdą.

  Ar gali kempinė plyšti makštyje?

  Kempinė neturėtų plyšti nei būdama makštyje, nei lytinių santykių metu. Būk atsargi ir nepažeisk jos nagu, kol ją dedi į vidų arba trauki iš makšties. Dėl to gali būti kempinės minimalių atsidalinimų, bet tai neturėtų paveikti jos kontraceptinio efektyvumo.

  Ką daryti jei man sunku kempinę ištarukti?

  Jei sunku tai padaryti, atidžiai sek instrukcijas, esančias pakuotės lapelyje. Jei vistiek tai padaryti sudėtingas, kreipkis iš karto į ginekologą.

  Ar mano partneris gali jausti kempinę lytinio akto metu?

  Kempinė pagaminta iš minkštos ir patogios medžiagos, kuri jaučiama kaip makšties audiniai. Kai kurie vyrai gali ją jausti lytinio akto metu, bet tai dažniausiai nėra rimtas skundas.