prev

Kontraceptinė tabletė

next

Hormoninis metodas

Kontraceptinė tabletė – maža tabletė, kurios sudėtyje yra hormonai, kuriuos reikia vartoti kasdien tuo pačiu metu.

REALUS
EFEKTYVUMAS

91% Info

Kontraceptinė tabletė

Naudok teisingai!

91%

Realus efektyvumas

Tada, kai yra neteisingai ir nepastoviai vartojama ar tiesiog paprastai žmogiškai suklystama.

99%

Realus efektyvumas

Kai vartojama 100% teisingai ir atidžiai bei tiksliai pagal nurodymus

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Žinok, jog nenaudodamos kontracepcijos 85 iš 100 jaunų moterų gali pastoti šiais metais.
Prisimink, jei ketini tai daryti, tai daryti verta teisingai.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

VARTOJIMAS

KASDIEN Info

Kontraceptinė tabletė

Vartok teisingai.

Kontraceptinė tabletė vartojama kasdien. Tablečių įvairovė labai didelė, todėl būtinai įsitikink, kad vartoji teisingai – pasikalbėk su savo gydytoju ginekologu apie tai ir labai atidžiai perskaityk vartojimo rekomendacijas.

NAUDOS

 • Efektyvus
 • Plačiai pasiekiamas
 • Lengvai naudojamas

  VARTOK KARTĄ PER DIENĄ

  Kontraceptinė tabletė vartojama kasdien tuo pačiu metu – yra keletas skirting rūšių tablečių. Sudėtinės kontraceptinės tabletės, sudarytos iš estrogeno ir progestino, sustabdo kiaušinėlio išsiskyrimą iš kiaušidės. Taip pat tirština gimdos kaklelio gleives, o tai trukdo spermatozoidams patekti ir apvaisinti kiaušinėlį. Taip pat yra ir vien tik iš progestino sudarytos tabletės, kurios yra rekomenduojamos kaip alternatyva toms, kurios negali varoti estrogenų.

  Tabletę reikia išgerti kasdien tuo pačiu laiku, nepriklausomai nuo to, planuoji šiandien mylėtis ar ne. Paklausk savo ginekologo, ar tau, remiantis tavo sveikatos istorija, kontraceptinė tabletė yra tinkamas metodas ir jei atsakymas teigiamas, tegu jis rekomenduoja ir išrašo tau geriausiai tinkančią.

  Kontraceptinė tabletė
  • Kaip vartoti kontraceptines tabletes?
  • Kaip vartoti kontraceptines tabletes?

  KAIP

  Kontraceptinės tabletės vartojamos taip pat kaip ir bet kurios kitos tabletės – užgeriant jas vandeniu. Svarbu tik kasdien išgerti tabletę tuo pačiu metu, nepriklausomai nuo to planuoji mylėtis ar ne tądien. Pamiršti išgerti tabletę reiškia, jog metodas nebebus toks efektyvus ir tu gali pastoti. Jei pamiršai išgerti 1 ar daugiau tablečių, ar per vėlai pradėjai naują pakuotę, pasitikslink kokios yra nurodytos rekomendacijos tablečių gamintojo informaciniame lapelyje, esančiame tablečių pakuotėje. Jei kuo nors abejoji, pasikonsultuok su savo ginekologu.

  Skirtingos tabletės turi skirtingus vartojimo ciklus, kai kurios iš jų gali turėti behormones tabletes, siekiant užtikrinti nepertraukiamą tablečių vartojimą. Atsisiųsk, jei reikia, mobiliąsias programėles, kurios padės prisiminti išgerti tabletę kasdien.

  UŽ IR PRIEŠ

  • Labai efektyvu kai naudojama teisingai
  • Lengvai naudojama
  • Netrukdo spontaniškumui ir nepertraukia mylėjimosi
  • Kai kurios kontraceptinės tabletės gali palengvinti gausias ir skausmingas menstruacijas
  • Kai kurios kontraceptinės tabletės gali turėti teigiamą poveikį aknei
  • Gali būti geriamos ilgai
  • Kai kurioms moterims gali sukelti galvos skausmą ar nuotaikų kaitą
  • Reikia sekti kiek dienų yra geriama
  • Gali sukelti krūtų jautrumą, pykinimą, galvos skausmą, svorio priaugimą
  • Gali sukelti menstruacijų ciklo pokyčius
  • Tai nėra įprasta, bet kai kurioms moterims, vartojančioms kontraceptines tablets, gali išsivystyti padidintas kraujo spaudimas
  • Tai reta, bet kai kurioms moterims gali susidaryti kraujo krešuliai, ji gali patirti širdies priepuolį arba insultą
  • Neapsaugo nuo ŽIV/AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų (LIL).

  DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Ar visos tabletės vienodos?

  Ne, kontraceptinės tableytės yra skirtingos, visos jos kažkiek skiriasi viena nuo kitos. Svarbiausia žinoti kokios yra konkrečių kontraceptinių tablečių vartojimo rekomendacijos. Labai svarbu vartoti tabletes tiksliai kaip nurodyta, todėl, kad jei yra praleidžiama išgerti tabletę, jų veiksmingumas mažėja. Jei turi klausimų apie tablečių vartojimą, pasikonsultuok su savo ginekologu.

  Kokia yra kontraceptinės tabletės sudėtis?

  Kontraceptinėse tabletėse naudojami sintetiniai hormonai, panašųs į natūraliai moters kūne esanačius progestiną ir estrogeną. Kai kurios tabletės yra tik progestino, kai kurios yra sudėtinės – jų sudėtyje progestinas ir estrogenas.
  Sudėtinė kontraceptinė tabletė imituoja tavo kūnui nėštumą, nors tu nesi tuo metu nėščia, o tai stabdo ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, apribodama spermatozoidų patekimą į gimdą.
  Progestininė tabletė – tirština gimdos kaklelio gleives. Kai kurioms moterims gali blokuoti ovuliaciją.

  Ar yra kontraceptinių tablečių, kurios turi papildomų naudų?

  Kai kurios kontarceptinės tabletės gali pagerinti tavo odos ir plaukų būseną, kai kurios teigiamai veikia aknę, priešmenstruacinį sindromą ir nereguliarius menstruacinius kraujavimus.

  Koks yra kontraceptinės tabletės patikimumas?

  Kontarceptinės tabletės, vienas iš patikimesnių kontracepcijos metodų, ypač gerai apsaugantis nuo nėštumo, jei yra vartojamas labai atsakingai ir tiksliai pagal rekomendacijas.

  Kokia yra kontraceptinės tabletės sudėtis?

  Kontraceptinėse tabletėse naudojami sintetin-iai hormonai, panašųs į natūraliai moters kūne esanačius progestiną ir estrogeną. Kai kurios tabletės yra tik progestino, kai kurios yra sudėtinės – jų sudėtyje progestinas ir estro-genas. Sudėtinė kontraceptinė tabletė imituoja tavo kūnui nėštumą, nors tu nesi tuo metu nėščia, o tai stabdo ovuliaciją, tirština gimdos kaklelio gleives, apribodama spermatozoidų patekimą į gimdą. Progestininė tabletė – tirština gimdos kaklelio gleives. Kai kurioms moterims gali blokuoti ovuliaciją.

  Ar reikia daryti pertraukas tarp kontraceptinių tablečių vartojimo?

  Nėra poreikio daryti “pertraukų” tarp kontraceptinių tablečių vartojimo, nebent tavo tikslas yra pastoti. Ilgalaikis hormoninių kontraceptikų vartojimas neveikia tavo įprasto vaisingumo.

  Kaip ilgai užtruks, kol pastosiu, kai nustosiu gerti kontraceptines tabletes?

  Hormoniniai kontraceptikai nesukelia nevaisingumo. Taip, tavo kūnui gali reikti šiek tiek laiko grįžti į būseną, kur tu gali pastoti tačiau tai laikinas rieškinys. Įprastas vaisingumas grįžta nepriklausomai nuo to kiek ilgai vartotos kontraceptinės tabletės. Didelėjeklinikinėje studijoje 20% moterų, kurios nustojo vartoti sudėtines kontraceptines tabletes ketindamos pastoti, pastojo per keturias savaites nuo tablečių vartojimo pabaigos. Daugiau kaip 40% moterų pastojo per pirmuosius tris mėnesius po tablečių vartojimo pabaigos.

  Jei man kontraceptinės tabletės netiks, ar galiu jas keisti?

  Egzituoja labai daug skirtingų kontraceptinių tablečių. Jei tau kurios nors netiks, tikrai yra iš ko pasirinkti, kad tiktų. Tačiau paprastai užtrunka keletą mėnesių, kol tavo kūnas prisitaiko prie kontarceptinės tabletės ir todėl per dažnai jas keičiant, gali taip ir nerasti tinkamos. Pasikalbėk apie tai su ginekologu.

  Kada pradėti gerti kontraceptines tabletes?

  Jei prieš tai buvusį mėnesį nenaudojai hormoninių kontraceptikų, pradėk gerti tabletes nuo pirmos savo menstruacijų dienos. Taip pradėtos gerti tabletės iš karto saugo nuo nepageidaujamo nėštumo. Turi išsirinkti laiką dienoje, kada tau lengviausia prisiminti išgerti tabletę ir būtinai kiekvieną dieną tuo pačiu laiku išgerti kontraceptinę tabletę.

  Ar kasdien reikia išgerti tabletę?

  Tai priklauso nuo tablečių rūšies. Dauguma kontraceptinių tablečių yra skirtos 28 dienų ciklui ir apima laikotarpį be tablečių arba placebo laikotarpį, paprastai tariant, jūs gaunate vieną pakuotę vienam ciklui.
  Taigi, kai kuriais atvejais – geriate po vieną tabletę kasdien. Kitais geriate po vieną kontraceptinę tabletę 21, 24 ar 26 dienas ir tada negeriate septynias, keturias arba dvi dienas atitinkamai jokių tablečių arba geriate tabletes be hormonų.
  Tuose tarpuose, kada negeriate tablečių ar geriate tabletes be hormonų, esate apsaugota nuo nepageidaujamo nėštumo ir turite mėnesinių kraujavimus.