prev

Kontraceptinis
žiedas

next

Hormoninis metodas

Kontraceptinis žiedas – lankstus plastikinis žiedas, kuris nuolat išskiria hormonus, kai moteris jį įkiša į makštį.

REALUS
EFEKTYVUMAS

91% Info

Kontraceptinis
žiedas

Naudok teisingai!

91%

Realus efektyvumas

Tada, kai yra neteisingai ir nepastoviai vartojama ar tiesiog paprastai žmogiškai suklystama.

99%

Realus efektyvumas

Kai vartojama 100% teisingai ir atidžiai bei tiksliai pagal nurodymus

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Žinok, jog nenaudodamos kontracepcijos 85 iš 100 jaunų moterų gali pastoti šiais metais.
Prisimink, jei ketini tai daryti, tai daryti verta teisingai.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

VARTOJIMAS

kas MĖNESĮ Info

Kontraceptinis
žiedas

Vartok teisingai.

Kontraceptinis žiedas įkišamas į makštį 3 savaitėms ir ištraukiamas 4-tą. Tada šis ciklas kartojamas.

NAUDOS

 • Labai efektyvus
 • Plačiai pasiekiamas
 • Lengvai naudojamas

  SUŽIEDUOK

  Kontraceptinis žiedas - elastiškas, paprastas ir funkcionalus, tačiau ištikrųjų daug sudėtingesnis nei atrodo. Tai skaidrus ir lanksus iš polietileno vinilo acetato pagamintas žiedas, kurį įkišus į makštį lėtai į jūsų kūną pradeda skirtis hormonai – progestinas ir estrogenas, blokuojantys ovuliaciją. Taip pat tirštinantys gimdos kaklelio gleives, taip stabdydami spermatozoidų patekimą prie kiaušialąstės. Žiedas ištraukiamas po 3-jų savaičių, palaukiama viena savaitė ir įkišamas naujas žiedas.

  Kontraceptinis žiedas - Hormoninis metodas
  • Kontraceptinis žiedas
  • Kaip įkišti Kontraceptinį žiedą

  KAIP

  Kadangi žiedas remiasi į makšties sienelę, todėl jo įdėjimas yra labai panašus į higieninio tampono įdėjimą. Dėl jo formos tai gali atrodyti sudėtinga, tačiau dauguma vartotojų sako, jog tai paprasta.  Pradėkite nuo rankų nusiplovimo, suspauskite žiedą tarp nykščio ir smiliaus ir įstumkite į makštį, kol pajusite, kad žiedas remiasi į makšties sieną. Kai įdėsite žiedą pasitikrinkite ar jums taip patogu. Jums nereikia išimti žiedo mylintis. Palikite jį 3 savaitėms, tada ištraukite ir po savaitės pakeiskite nauju. Jūsų mėnesinės turi prasidėti per tą savaitę, kai neturėsite žiedo. Jei žiedas iškrenta ir būna iškritęs ilgiau nei 3 valandas, pakeiskite jį, tačiau papildomai naudokite kitą kontracepcijos metodą, pavyzdžiui prezervatyvą. Papildomą metodą naudokite tol, kol žiedas bus makštyje 7 dienas iš eilės. Prieš vartodama būtinai perskaitykite instrukciją ir aptarkite metodą su savo ginekologu.

  UŽ IR PRIEŠ

  • Efektyvus
  • Paprasta įdėti ir ištraukti
  • Nereikia rūpintis kasdien
  • Netrukdo spontaniškumui ir nepertraukia mylėjimosi
  • Reikia sekti savaičių skaičių nuo įdėjimo pradžios
  • Gali sukelti makšties išskyras, diskomforto jausmą makštyje ir sudirginimą
  • Kai kurioms moterims sukelia galvos skausmą arba nuotaikų kaitas
  • Gali sutrikti menstruacijos
  • Gali priaugti svorio
  • Kitos rizikas yra tokios pačios kaip geriamųjų kontraceptikų (sudėtinių kontraceptinių tablečių)
  • Neapsaugo nuo ŽIV/AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų (LPI).

  DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Ką daryti jei kontraceptinis žiedas netyčia iškris?

  Žiedas gali netyčia iškristi mylintis, tuštinantis ar keičiant higieninį tamponą. Jei žiedas iškrenta, nuplaukite ir įdėkite atgal kaip galima greičiau. Jei žiedas buvo iškritęs mažiau nei tris valandas, atgal jį įdėjus jis vis dar apsaugo nuo neplanuoto nėštumo. Jei jis buvo iškritęs ilgiau ne tris valandas, reikalinga naudoti papildomą kontracepciją, pvz., prezervatyvą, ateinančias septynias dienas. Žiedas turi išbūti makštyje mažiausiai septynias dienas, jei buvo iškritęs ilgiau nei tris valandas. Tai gali reikšti, kad pas jus makštyje jis bus ilgiau nei 21 dieną. Tada reikia praleisti vieną savaitę ir naudoti naują žiedą.

  Ką daryti jei žiedas sulūžta?

  Žiedas gali sulūžti, dėl to jis praras savo formą. Tačiau jei žiedas išlieka makštyje, jo efektyvumas nesumažės ir jis apsaugos jus nuo nepageidaujamo nėštumo. Jei sulūžęs žiedas iškrenta iš makšties, jį išmeskite ir pakeiskite nauju.

  Ką daryti jei pamiršau ištraukti žiedą?

  Jei žiedas liks makštyje ilgiau nei 28 dienas, jūs vis dar būsite apsaugota nuo nėštumo. Ištraukite seną žiedą vienai savaitei ir įsidėkite naują po 7 dienų.
  Jei žiedą pamiršite makštyje ilgiau nei keturias savaites, ištraukite jį iš karto, pasitikrinkite ar nesate nėščia ir naudokite papildomas priemones ateinančias septynias dienas bei įsidėkite naują žiedą. Gali būti tepliojimai arba nebūti vieną mėnesį menstruacijų.
  Jūs turite naudoti kitą kontraceptinį metodą, pvz., prezervatyvus, kol naujas žiedas nebus naudojamas septynias dienas iš eilės.

  Kada galiu pradėti naudoti kontraceptinį žiedą?

  Svarbu pasikonsultuoti su savo ginekologu ir pasitikrinti ar nesate nėščia, prieš pradedant naudoti žiedą. Pasikalbėkite su gydytoju ir perskaitykite informacinį produkto lapelį papildomai informacijai sužinti.

  Ką daryti jei pamiršiu įsidėti žiedą po savaitės pertraukos?

  Įsidėkite žiedą iš karto, kai tik prisimenate ir naudokite papildomus kontraceptikus ateinančias septynias dienas. Jei mylėjotės be apsaugos, o žiedo nebuvo ilgiau nei savaitę, pasvarstykite apie skubiąją kontracepciją. Negalima būti ilgiau nei septynias dienas be žiedo, jei nenorite pastoti. Pasikalbėkite su savo ginekologu, jei nerimaujate.

  Ar gali kontracpetinis žiedas manyje pasimesti?

  Ne. Įvedus žiedą į makštį, jis tikrai neturi niekur pasimesti. Yra pranešta keletas atvejų, kai moterys netyčia įvedė žiedą sau į šlapimo pūslę. Jei įvedimo metu ar po įvedimo jaučiate skausmą, iš karto pasikonsultuokite su ginekologu.

  Ar gali kontraceptinis žiedas ištirpti?

  Ne. Kontraceptinis žiedas pagamintas iš polietinilvinilo acetato ir yra biologiškai nesuyrantis, todėl jis negali ištirpti. Žiedas atpalaiduoja hormonus tris savaites, po to turi būti ištrauktas ir po septynių dienų pakeistas nauju.

  Kaip išmesti kontraceptinį žiedą?

  Panaudotą žiedą įdėkite į uždaromą folijos įpakavimą ir išmeskite su atliekomis. Nemeskite į tualetą.

  Ar galiu naudoti higieninius tamponus?

  Higieninių tamponų naudojimas nesumažins kontraceptinio žiedo efektyvumo. Įveskite žiedą prieš įvesdama tamponą. Būtinai labai atsargiai ištraukite tamponą ir įsitikinkite, kad netyčia neištraukėte ir žiedo. Jei taip nutiko, žiedą tiesiog nuplaukite ir įdėkite atgal.

  Ar mano partneris jaus žiedą lytinio akto metu?

  Kai kada partneris lytinio akto metu gali jausti žiedą makštyje. Tai labai individualu – vieniems tai nemalonu, kitiems nekelia jokių problemų.