prev

Vyriškas prezervatyvas

next

Barjerinis metodas

Vyriškas prezervatyvas yra plona mova, pagaminta iš latekso arba poliuretano, ir yra užmaunamas ant sustandėjusios vyro varpos prieš mylėjimąsi.

REALUS
EFEKTYVUMAS

82% Info

Vyriškas prezervatyvas

Naudok teisingai!

82%

Realus efektyvumas

Tada, kai yra neteisingai ir nepastoviai vartojama ar tiesiog paprastai žmogiškai suklystama.

98%

Realus efektyvumas

Kai vartojama 100% teisingai ir atidžiai bei tiksliai pagal nurodymus

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Vidutiniškai %s iš 100 moterų per metus neplanuotai pastoja.

Žinok, jog nenaudodamos kontracepcijos 85 iš 100 jaunų moterų gali pastoti šiais metais.
Prisimink, jei ketini tai daryti, tai daryti verta teisingai.


Source: Trussell J. Contraceptive Efficacy. Efficacy at typical and correct use figures. In: Hatcher RA, Trussell J, Nelson AL, Cates W, Kowal D, Policar M. Contraceptive Technology: Twentieth Revised Edition. New York NY: Ardent Media, 2011.

VARTOJIMAS

KIEKVIENĄ KARTĄ Info

Vyriškas prezervatyvas

Vartok teisingai.

Kiekvieno lytinio akto metu turi būti naudojamas naujas prezervatyvas.

NAUDOS

 • Apsauga nuo LPI
 • Žema kaina
 • Lengvai naudojamas

  PONAS POPULIARUSIS

  Viena populiariausių kontracepcijos metodų  – prezervatyvas yra paprastas ir pigus būdas apsaugoti save nuo neplanuoto nėštumo ir lytiškai plintančių infekcijų. Vienas prezervatyvo galas yra uždaras, jame paprastai būna „spenelis“, į kurį po ejakuliacijos suteka vyro sperma. Kad sperma nepatektų į moters makštį, prezervatyvas ant sustandėjusios varpos užmaunamas prieš lytinę sueitį. Įvykus ejakuliacijai, prezervatyvas turi likti ant varpos, kad ją ištraukiant neišbėgtų spermos. Kaip ir moteriški prezervatyvai (kurie Lietuvoje neparduodami), tai vienintelė kontracepcijos forma, kuri apsaugo nuo lytiškai plintančių infekcijų. Svarbiausias dalykas – kiekvieną kartą mylintis naudoti naują prezervatyvą.
  Prezervatyvai gaminami įvairių rūšių ir dydžių, taip pat iš įvairių medžiagų. Todėl jei yra polinkis į alergiją ar turite jautrią odą, yra prezervatyvas, kuris galėtų tikti.

  Vyriškas prezervatyvas - Barjerinis metodas
  • Vyriškas prezervatyvas populiari kontracepcijos metodas
  • Kaip naudoti vyrišką prezervatyvą

  KAIP

  Naudoti prezervatyvą yra paprasta, tiesiog išvyniodami jį užmaukite ant sustandėjusios vyro varpos prieš pat mylėjimąsi ir viskas. Po to, kai viskas baigta, nuimkite prezervatyvą, kol varpa nesuminkštėjo. Ištraukiant varpą, prilaikykite prezervatyvą ties varpos pagrindu, kad nei kiek spermos nepatektų į makštį. Prezervatyvą galima naudoti tik vieną kartą.
  Labai svarbu patikrinti ar lubrikantas yra tinkamas naudoti su medžiaga, iš kurios pagamintas prezervatyvas. Nes jei netinka, tai gali sukelti pašalinių poveikių. Pavyzdžiui, aliejaus pagrindu sukurti lubrikantai netinka lateksui, nes naudojant juos kartu prezervatyvas gali įtrūkti arba nuslysti. Tiesiog turėk tai omenyje.

  UŽ IR PRIEŠ

  • Naudojama pagal poreikį
  • Paprasta nešiotis su savimi
  • Galima naudoti vartojant kitus vaistus
  • Galima naudoti maitinant krūtimi
  • Be hormonų
  • Lengva naudoti
  • Tai geriausia apsauga nuo ŽIV/AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų
  • Pertraukia seksą
  • Gali plyšti ar nusmukti sekso metu, jei naudojamas netinkamai
  • Kai kurie žmonės yra alergiški prezervatyvams iš latekso
  • Gali sukelti sudirginimą arba alergines reakcijas (jei esate alergiški lateksui, galite pabandyti prezervatyvus iš poliuretano)

  DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  Ar prezervatyvai efektyviai apsaugo nuo ŽIV ir kitų lytiškai plintančių ligu (LPI)?

  Taip. Įrodyta, jog prezervatyvai apsaugo nuo lytiškai plinatnčių infekcijų (LPI). Tai vienintelė kontraceptinė priemonė, kuri suteikia ir LPI apsaugą. Prezervatyvas suteikia skirtingo lygio apsaugą nuo skirtingų LPI, todėl, kad skirtingos infekcijos plinta skirtingai – kai kurios plinta maišantis kūno skysčiams, kai kurios nuo odos kontakto.
  Tyrimai rodo, akd prezervatyvai efektyviai apsaugo nuo LPI, kurios plinta maišantis kūno skysčiams, pvz., chlamidijos, gonorėja ir ŽIV. Prezervatyvai taip pat sumažina nuo odos kontakto keliu plintančių infekcijų riziką, pvz., herpes viruso arba žmogaus papilomos viruso. Tačiau šiuo atveju prezervatyvai gali apsaugoti tik tada, kai oda užkrėsta būtent toje vietoje, kurią dengia prezervatyvas.

  Kaip prezervatyvai testuojami?

  Įvairius prezervatyvų testus atlieka tiek gamintojai, tiek reguliavimo agentūros. Šie testai yra elektroniniai, vandens pralaidumo, oro srovių pralaidumo ir jėgos testai.

  Kaip galiu patikrinti ar prezervatyvas saugus naudoti?

  Patikrink, kad nebūtų pasibaigęs galiojimo laikas, ar prezervatyvas turi standartinį patviritnimo antspaudą (FDA, ISO, CE ar British Standard Kite Mark) ir įsitikink, kad jis buvo tinkamai saugomas.

  Ar moteriškus prezervatyvus sunkiau naudoti nei vyriškus?

  Kaip ir su visais barjeriniais metodais reikia šiek tiek praktikos, kol pradėsite metodą naudoti teisingai. Tol, kol nebus aišku kaip naudoti teisingai – susilaikykite nuo nežinomo metodo naudojimo.

  Kaip dažnai prezervatyvas paveda?

  Lyginant su šiuolaikiniais moderniais kontracepcijos metodais, prezervatyvai yra mažiau patikimi ir efektyvūs saugant nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau jie yra vienintelis metodas saugantis nuo lytiškai plintančių infekcijų, tarp jų ir ŽIV/AIDS.

  Kaip patikimai prezervatyvai apsaugo nuo nėštumo? Ir jei prezervatyvas plyšta, kokia yra nėtšumo rizika?

  Kai naudojami kaip nurodyta, jie efektyviai apsaugo nuo nėštumo ir LPI. Jei prezervatyvas plyšta ir nėra naudojama jokia papildoma kontarceptinė priemonė, moteris rizikuoja pastoti, todėl ji turi pasvarstyti skubiosios kontracepcijos vartojimą. Ir taip pat įvertinti lytiškai plintančių ligu riziką.

  Ar įmanoma gauti skirtingų dydžių prezervatyvų?

  Prezervatyvai yra skirtingų ilgių ir pločių, ir skirtingų gamintojų skiriasi dydžiu. Nėra standartinio ilgio prezervatyvo, be to tie, kurie gaminami iš natūralios gumos, prisitaiko pagal vyro penio erekcijos dydį. Prezervatyvai taip pat būna skirtingo pločio. Kai kurie prezervatyvai būna labiau “aptempiantys”, kai kurie laisvesni.

  Ar galima prezervatyvą naudoti vandenyje?

  Jei naudosite prezervatyvą vandenyje, svarbiausia jį užsidėti pirmiau nei atsidursite vandenyje. Tačiau, jei vandenyje yra chloro, muilo ar aliejaus, tai gali paveikti lateksą.

  Ar dviejų prezervatyvų naudojimas vienu metu patikimiau apsaugos nuo nėštumo?

  Dviejų prezervatyvų naudojimas vienu metu nėra gera mintis, nes dėl trinties vienas arba abu iš naudojamų prezervtayvų gali plyšti. Jei nori papildomos apsaugos nuo nėštumo, arba labai bijai jog prezervatyvas plyš – geriau naudok kitą papildomą kontracepcijos metodą. Pvz., kontraceptinės tabletės, žiedo, pleistro, IUS ir kartu prezervatyvo naudojimas apsaugos ir nuo nėštumo, ir nuo LPI.

  Koks geriausias būdas įsigyti prezervatyvų?

  Tai priklauso nuo to, kokioje šalyje esate, bet dažniausiai prezervatyvus galima įsigyti parduotuvėse arba vaistinėse, arba internetu.

  Ar vyriško, ar moteriško prezervatyvo naudojimas sumažina sekso malonumą?

  Kai kurie žmonės sako, jog prezervatyvų naudojimas veikia sekso spontaniškumą ir pojūčių jautrumą, tačiau kai išmokstama teisingai ir laiku naudoti, jie netrukdo malonumui.