Alt tag

ŽIEDAS

APSKRITAS KONTRACEPTINIS SPRENDIMAS.

APSKRITAI, KODĖL GI NE?

Kontraceptinis žiedas atrodo paprastas ir praktiškas, bet veikia tikrai gerai. Jis pagamintas iš minkšto, lankstaus plastiko ir įdėtas lėtai išskiria į organizmą progestiną ir estrogeną. Hormonai neleidžia kiaušidėms išleisti kiaušinėlių ir tirština gimdos kaklelio gleives, kad spermatozoidams būtų sunkiau judėti. Žiedas laikomas viduje tris savaites, tada išimamas, palaukiama viena savaitė ir įkišamas naujas žiedas.

Žiedas remiasi į makšties sienelę, todėl jis įdedamas taip pat kaip tamponas. Nusiplovusi rankas tiesiog suspausk žiedą ir įstumk į makštį, kad atsiremtų į makšties sienelę. Kai žiedas patogiai įsitaisys, tris savaites galima apie jį nebegalvoti. Po trijų savaičių žiedą išimk ir padaryk savaitės pertrauką – per tą savaitę turėtų prasidėti mėnesinės. Kai pasibaigs savaitė be žiedo, tiesiog pradėk tą patį ciklą iš naujo.

Jei žiedas iškrenta ir, kol vėl jį įsidedi, praeina daugiau nei trys valandos, turi naudoti papildomą kontracepcijos metodą. Jei žiedas iškrenta, bet įsidedi jį atgal dar nepraėjus trims valandoms, papildomų priemonių imtis nereikia. Išbuvęs vietoje septynias dienas iš eilės, jis vėl yra veiksmingas. Jei nesi tikra, kaip tinkamai naudoti žiedą, klausk gydytojo arba slaugytojo.

Alt tag

KĄ RODO SKAIČIAI

HORMONAI

Taip. Žiedas išskiria mažą progestino ir estrogeno dozę.

AR LENGVA NAUDOTI

Žiedas turi likti makštyje tris savaites. Ketvirtą savaitę reikia būti be žiedo, o naujo keturių savaičių ciklo pradžioje reikia įsidėti naują žiedą.

TAVO MĖNESINĖS

Žiedas gali laikinai sukelti nereguliarų kraujavimą, o kai kurie kontraceptiniai žiedai gali visiškai sustabdyti mėnesines.

LYGINK METODUS

TURI DAUGIAU KLAUSIMŲ?

Užsiregistruok pas gydytoją arba slaugytoją šiandien!

KĄ TURI ŽINOTI

DAUGIAU NEI
40 METŲ

Gydytojai ir mokslininkai tiria šį metodą.

3
SAVAITĖS

Tiek laiko žiedas naudojamas vieno ciklo metu.

TIK
1%...

Nėštumo tikimybė, jei vartojama idealiai.

  • Jis gali likti makštyje iki trijų savaičių.
  • Būtina atidžiai skaičiuoti naudojimo savaites.
  • Kai kurioms moterims atsiranda išskyrų iš makšties, diskomfortas, galvos skausmai, nuotaikos svyravimai, didėja svoris ir sutrinka mėnesinės.
  • Neapsaugo nuo ŽIV / AIDS ir kitų lytiškai plintančių infekcijų (LPI).

REIKIA PATARIMO? PASIKALBĖK SU SAVO GINEKOLOGU

Užsiregistruok pas savo gydytoją arba slaugytoją, kad suteiktų tau reikalingą pagalbą.

Ar nieko tokio?

ŽINOK SAVO VARIANTUS

LYGINK METODUS